24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun (Gökhan SEZĞİN)

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Öğretmenler; Yeni Nesli Cumhuriyetin Fedakâr Öğretmen ve Eğitimcileri Sizler Yetiştireceksiniz Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır. Eserin Kıymeti Sizin Becerinizin ve Fedakârlığınızın Derecesiyle Orantılı Olacaktır. Cumhuriyet: Fikren, İlmen, Fennen, Bedenen Kuvvetli ve Yüksek Karakterli Muhafızlar İster. Yeni Nesli Bu Özellik ve Yetenekte Yetiştirmek Sizin Elinizdedir.
Mustafa Kemal ATATÜRK.

Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Başöğretmen” Ünvanı Verilişinin 84’üncü ve Öğretmenler Günü Olarak Kutlanmaya Başlanmasının ise 31’inci Yılıdır.
Aslında Bizlere İlim, İrfan Öğreten, Bizleri Her Konuda Eğitip, Öğreten, Bugünümüze Getiren Öğretmenlerimizi Bir Güne Mahsus Hatırlayıp Onların Gününü Bir Gün Boyunca Kutlamamalıyız.
Onların Yani Öğretmenlerimizin Gününü Yaşadığımız Müddet Boyunca Kutlamalıyız.
Öğretmenlerimiz Olmasaydı Neler Olurdu Biliyor musunuz? Ben Sizlere Kısaca Bir İki Maddede Söyleyeyim.

1. Hasta Olduğumuz Zaman Gidecek Bir Doktorumuz Olmazdı.
  2. Avukatlarımız, Hâkimlerimiz, Savcılarımız Olmazdı.
  3. Hesap Yapacak Bankacılarımız Olmazdı
  4. En Önemlisi Sizler Bu Yazıyı Bile Okuyamazdınız.
Onlar En Muhteşem Hizmeti Bizlere Sunan Kişilerdir ve Bir O Kadar da Önemli Bir Meslektir Öğretmenlik.
Günümüzde Bir Çok Cahil İnsan Var Olmasına Rağmen, Öğretmenlerimiz Hep Onları İyileri Anlatmaya Çalışmalarına Rağmen, Başta Şehit R.S.DURUKAN Öğretmenimiz Gibi Bir Çok Öğretmenlerimizi Bir Hiç Uğruna Bıçaklayarak Veya Bir Çok Şekilde Şiddet Gören Öğretmenlerimize Yapılan Bu Davranış Eğitimsizlikten Başka Bir Şey Değildir. Öğretmenlerimiz Onlara Eğitimi Vermesine Karşın Hala İyiyi ve Doğru Anlamıyorsa Çok Affedersiniz Ben Onlara Beyin Özürlü Demekten Başka Bir Şey Diyemiyorum. Bizlerde Zamanında İlkokulda Orta Okulda ve Lisede Öğretmenlerimizden Dayak Yedik, Azar İşittik Ama Elimize Bir Bıçak Alıp Onları Hiç Tehdit Etmedik. Çünkü Bilirdik ki Bir Yanlışımız Olmasa Öğretmenimiz Bizi Azarlamazdı.
Açık ve Net Bir Şekilde Söylemek İstiyorum Adını Saygı ile Andığım İlkokul Öğretmenimden Bir Kere Dayak Yedim Şimdi İse İyi ki Yemişim Diyorum. Yoksa Ben Sizlere Bu Yazıyı Yazamazdım ve Kelime Daracığım Bu Kadar Gelişemezdi. Ve Yine Açık Bir Şekilde Söylüyorum Biz Öğretmenlerimiz İle Hep Dost Gibiydik. Hala Orta Okul Öğretmenim Sayın Nihan DEMİR ve Lise Öğretmenim Sayın Filiz ŞENCAN ve Diğer Sayın Lise Öğretmenlerim ile Görüş İçindeyim. Onlar Var Olmasaydı veya Siz Sevgili Öğretmenler Olmasaydınız Ben Olmazdım. Bizler Olmazdık.
Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK Olmak Üzere Tüm Öğretmenlerimizin “ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”.
Sürç-i Lisan Ettiysem Affola.

lP8mKPu.jpg

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Saygıdeğer tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım. Onları sadece 24 kasımda anmak saymak yetmez elbet. Onlara hak ettiği değeri vermek devamlı saygı ve sevgi duymak gerek. Nice 24 kasımlara... ( İyi ki varsınız)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Başta canım abim, Yorumsuz,felsefe_mi ,yeşüLL olmak üzere forumumuz öğretmenlerinin ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutluyorum.