21. yüzyılın Soykırımı.. Gazze

Filistin'de bir gonca güldü onlar, gülemediler..
Ezip geçtiler, ateşe verdiler bağlarını bahçelerini,
Ne bahçıvan karışabildi ne de güllerini koklamaya doyamayan analar..
Seyrine baktı herkes (bende dahil) engel olamadılar, olamadık..
Ve açmadan soldurduk gonca gülleri..
Filistin gülleriydi onlar, dilerim cennette bir bir açarlar..
Allah rahmet eylesin, geride kalanların acılarını dindirsin..
Bir daha yaşatmasın böyle bir zulüm..

Müslüman olmak bu belkide,
Biraz acıyla yoğrulmak, ezilmek, zulüm görmek..
İnşallah sonsuz yaşantımızda buluruz sonsuz rahatlığı..

Bugün sınıfımda öğrencilerimin oynadığı oyunu görünce irkildim, ve aklıma geldi Filistin.. 3-4 yaşlarındaki o minicik yürekler bile öyle etkilenmişki bu soykırımdan, sınıfım savaş alanıydı bugün.. Legolar, toplar bomba olmuş, bazıları almış ellerine fırlatıyorlardı minderlerle siper yapmış kendilerini korumaya saklamaya çalışan arkadaşlarına.. Tahta oyuncaklar silah olmuş, herşey yerlerde, bazı çocuklarda yere atmış kendilerini, ölümü yaşıyorlardı kısa süreli.. Hadi artık baskın yapalım diyordu birisi, sanırım siperde saklanan arkadaşlarını öldürmeyi planlıyorlardı aralarında.. Ve düşündüğüm oldu gittiler silaha benzettikleri o oyuncaklarla öldürdüler arkadaşlarını.. Mücadele ediyorlardı, ölenlerin ardıdan ağlaşıyorlardı bazısı bebek olmuş oysa kendisi bebek henüz 4 yaşında.. Sınıfım bugün Filistin olmuştu.. İzledim onları uzaktan sadece.. Sonra topladılar sınıfı.. Yerde ne bomba kaldı, ne enkaz, ne de ölü.. Herşey eski haline döndü, çocuklarım mutlu.. Keşke Filistin'deki gonca güller içinde bu bir oyun olsaydı.. Anlattım bir süre sonra savaşın ne kadar kötü olduğunu, silahların bombaların ne kadar zararlı olduğunu.. O küçücük kalplerde yaşanan bu hayali savaş bile ürkütmüştü beni.. Dilerim yaşamaz bizim çocuklarımız ve hatta hiçbir çocuk, Filistin çocuklarının yaşadığı bu kaderi..

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Zaten yüreğimiz yaralıydı bir kez daha kanattın.Allah yardımcıları olsun.Bizimde üzerimize düşeni yapıp İsrail ve İsrail yandaşı ülkelerin mallarını boykot etmemiz lazım -en azından-

Sanırım kenardan köşeden başlamak gerekiyor birşeylere.. Maddi olarak bu boykot sağlanacak ancak manevi olarak da yüreklerimizi doldurmamız gerekiyor ve gelecekteki nesillerimizin yüreklerini inanç, milli bilinç, vatanseverlik gibi çeşitli duygularla beslememiz gerekiyor ki sonumuz satılmış bir yurtta olmasın.. Vazgeçmeyelim değerlerimizden..