Kaynak ikonu

Viber - Telefondan ücretsiz konuşun -

Akıllı telefonlar ile internet kullanımı da iyice yaygınlaşmaya başladı. Son zamanlarda VOIP teknolojisi ile internet üzerinden görüşme sağlayan uygulamalarda artış gözlendi. Bu yazımızda internet üzerinden ücretsiz görüşme sağlayan uygulamalar denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Viber.

iPhone sürümüyle aynı arayüze sahip olan uygulama özellik olarak ise bir takım artılara sahip. Bunların içinde gelen aramaları tam ekran olarak görüntüleme, mesajlara açılır pencere üzerinden yanıt verebilme, tüm telefon kayıtlarına erişebilme gibi ayrıntılar önemli madde başlıkları olarak dikkat çekiyor.

Program kullanım ve görünüm olarak WhatsApp ile benzerlikler taşıyor. İlk kullanımda telefon numaranızı girip gelen kısa mesaj ile kayıt yapıyorsunuz.

Viber internet üzerinden ücretsiz görüşmeler ve yazışmalar yapabilmemizi sağlayan bir uygulama. Ücretsiz görüşmeler yapabilmek için konuşacağınız kişide de uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Viber'i telefonunuza kurduğunuzda uygulama, rehberinizdeki kişileri otomatik tarayarak Viber kullanan kişilerin listesini getiriyor. Böylece sizi tek tek kişileri bulup ekleme gibi bir zahmetten kurtarmış oluyor.

Viber'in asıl amacı ücretsiz konuşmalar yapabilmek. Bunun yanısıra yazışmalar da yapabiliyorsunuz. Ücretsiz konuşmalar için Viber'i önerirken yazışmalar için ise uygulaması daha yetenekli.

viber.jpgUygulanın videosu:
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
274
Gösterim
329
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top