• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Quickpar 0.9.1.0

Onlarca parçadan oluşan download'larınız tek bir RAR dosyası yüzünden heba olmasın.

Download yapmak artık günlük yaşantımızın bir parçası. Geceden bıraktığımız onlarca GB’lık dosyaları ertesi sabah kontrol etmek dahi büyük bir zaman alabiliyor. Download protokolleri yazımızda aradığınız dosyaları nasıl indirebileceğinizi yazdık. Ancak parçalara ayrılmış dosyaları nasıl birleştireceğiniz konusuna burada değinmemiz gerekiyor. Öncelikle bu dosyaların genellikle Winrar isimli sıkıştırma programı ile parçalara bölündüğünü belirtelim. Fakat spesifik programlarla da parçalara ayrılmış dosyalar da yok değil. Bu tür dosyalardan oluşan dosyaların indirme sayfalarında genellikle uyarı mesajı bulunmaktadır.
Winrar ile parçalı dosyaları birleştirmek için yapmanız gereken aslında oldukça basit.

Parçalara ayrılmış dosyaları bir klasörde bulundurtuktan sonra, herhangi birine sağ tıklayıp “Klasöre Çıkart [dosya ismi]” seçeneğini seçmeniz yeterli. Bundan sonra dosyanın büyüklüğüne göre dosyaları birleştirme ve dışarı çıkarma işleminin bitmesini beklemeniz gerekiyor. Ancak tam bu noktada kimi zaman kullanıcıların sabır sınırlarını zorlayan, dosyalardan bir ya da birkaçının bozuk olduğunu bildiren bir hata mesajı çıkabiliyor. Bozuk olduğu öne sürülen RAR dosyalarını tekrar indirmeniz de sorunu çözmüyorsa GB’larca büyüklükteki dosyalarınızı çöpe atmanız gerekebilir.

Quickpar adlı program, bozuk sektörlere sahip RAR dosyalarını onarmaya yarayan ücretsiz bir yazılım. RAR dosyalarını onarabilmek için, çoğu web sitesi ya da Usenet sunucularında RAR dosyaları ile birlikte sunulan PAR2 dosyalarına da ihtiyaç var.

Versiyon: 0.9.1.0
Kullanım: Sınırsız

options.png


dl_error.png
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
103
Gösterim
543
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top