Kaynak ikonu

Klasör Şifreleme - Folder Lock *

Bilgisayarınızda kullandığınız klasörleri şifrelemek için uzun süredir benim de kullandığım portable (kurulum gerekmeyen) programdır.

Şifrelediğiniz klasörleri şifreyi bilmeyen hiç kimse açamaz ve içeriğini göremez.

Program Windows 10 ve önceki tüm sürümlerle uyumludur.

Oldukça basit bir kullanımı olan Folder Lock portable programını indirip çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü sizi karşılıyor.

folder-lock.jpg

Program açıldıktan sonra "Browse" tuşuna tıklayıp şifrelemek isteğiniz klasörü gösterdikten sonra "Lock" butonu aktif olur, tıklayarak açılan iki kutucuğa belirlediğiniz şifreyi girmeniz gerekiyor.

Klasörü açmak istediğinizde de Yine "Browse" butonuna tıklayıp şifreli klasör yolunu girmelisiniz. Daha sonra "Unlock" butonu aktif olur, tıkladığınızda önceden belirlediğiniz şifreyi istenecektir. Girdiğinizde klasör şifresiz hale gelecektir.

Klasör şifrelerinizi unutmamalısınız. Her şifrelenen klasöre tahmin edilemeyen aynı şifreyi girerseniz unutma durumlarının önüne geçmiş olursunuz.

Program klasör içindeki dosyaları değil sadece klasörü şifreliyor. Oldukça kullanışlı ve dosyalarınızın gizliliğini korumak için gerekli bir program.

Not: Şifrelenen klasörler başka bilgisayarlarda da program olmadan ve şifreyi girmeden açılmaz. Dolayısıyla harici disklerde tuttuğunuz klaörleri de şifreleyebilirsiniz.
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
172
Gösterim
513
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top