• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Gif2apng 1.9

İndirmek için giriş yapınız
Gif2apng kurulum gerektirmeyen küçük boyutlu bir programdır.

Gif2apng programı

Gif2apng programı oldukça kolay bir kullanıma sahip ve sadece tek bir işlev gerçekleştirebilen uygulamalardan bir tanesi. Son zamanlarda hareketli GIF resimlerinin yanında hareketli PNG resimleri de oldukça popüler hale gelmeye başladı ve gif2apng programı da bu hareketli GIF animasyonlarını PNG animasyonlarına dönüştürebilmek için kullanılıyor.

Genellikle pek çok kullanıcı hareketli PNG dosyalarının boyutlarının oldukça büyük olduğunu düşünür ancak programı kullanırken fark edebileceğiniz gibi tam tersi bir şekilde GIF dosyalarından çok daha küçük boyutlu dosyalar yaratabiliyor ve böylece alandan da tasarruf ederek internette animasyonlarınızı en kolay şekilde paylaşmanıza yardımcı oluyor.

Ancak yaptığım testlerde renk çeşitliliği yüksek gif dönüşümlerinde daha yüksek boyutlı hareketli png resimler oluşurken daha az renklere sahip dönüşümlerde daha düşük boyutlu hareketli png resimler elde edilebiliyor.

Aşağıdaki dönüştürülen dosya gif formatından 49.2 Kb, dönüştürüldüğünde ise 35.5 Kb oldu. Bu da %20 den daha fazla yer kazanımı demek. İlk resim gif, ikinci resim png


Animasyonlarınızın 7zip ve Zopfli gibi çeşitli sıkıştırma algoritmaları ile sıkıştırılması gibi seçenekler de programda yer alıyor ve böylece gereksiz alan kaplayan dosyalarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. aPNG formatına bir şans vermeniz iyi olacaktır. Zira hareketli GIF'lerden daha fazla renk desteği ve daha küçük dosya boyutu sayesinde gelecekte internetteki hareketli animasyonların büyük kısmı bu formata kaymaya başlayacaktır.
  • gif2apng.png
    gif2apng.png
    6.4 KB · Gösterim: 9
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
1
Gösterim
13
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top