Kaynak ikonu

Çocuklar için Matematik

Odesa Çocuklar İçin Matematik Programı; Çocuklarımıza Matematiği sevdirebilmek ve aritmetiklerini geliştirebilmeleri için, ilkokul üçüncü sınıf seviyesine kadar olan çocuklarımız için hazırlandı. Hazırlanan program üç kısımdan oluşmakta:

RaR PaS: cerezforum.com

Toplama Alıştırmaları,
Çıkarma Alıştırmaları
Yağmur Oyunu.


Çıkarma Alıştırmaları Kısmı da Toplama Alıştırmaları kısmı ile aynı mantıkla çalışmaktadır.
Yağmur Oyunu Kısmı :
Her bölümün arka planı; çoğumuzun okullarımızdan hatırlayacağı kara tahta şeklinde ama rengarenk görünümle ve çizgi film müzikleriyle desteklendi.
Programın basit de olsa bir yapay zekası mevcuttur.
Toplama Alıştırmaları Kısmı :
Örneğin : 4+9 şeklindeki toplama işlemini sorarken içinden cevabı seçebilmesi için 4 adet cevap şıkkı onu bekliyor. Ve ******muz yanlış bir cevap verdiğinde program o seçeneği silip üzerine yanlış cevap yazıp tekrar cevap vermesini bekliyor.
Ekrandaki arka plandan sırayla toplama işlemleri aşağı doğru iniyor ve tahtanın en alt kısmına ulaşmadan önce alttaki kutucuğa cevabını girip enter tuşu ile cevap vermesi gerekiyor.
Bu oyun tahta soldan sağa dolana kadar devam ediyor ve sonunda toplam puanını ve kaç doğru cevap verdiğini söylüyor.
Bu şekilde hızlıca inen işlemleri yapmak çocuklarınızın bir taraftan aritmetiğini geliştirirken diğer taraftan onların eğlenerek öğrenmesini, dikkatlerini, reflekslerini geliştirmelerini sağlıyor

ÖNEMLİ NOT : Programı kurup çalıştırmayı denediğinizde MCI32.OCX ile ilgili bir hata alırsanız, bu hatayı düzeltmek için bu dosyayı, indirip içerisindeki MCI32.OCX adlı eklentiyi (82 kb boyutunda) bilgisayarınızın C:/Windows/System32 klasörünün içine kopyalamanız yeterlidir, yeniden çalıştırmayı denediğinizde programın açıldığını göreceksiniz.

BİLGİLENDİRME :
MCI32.OCX dosyası programın yazıldığı programlama dilinde, programın çalışması esnasında ses dosyalarının çağrılmasında kullanılan bir multimedya eklentisidir ve bazı işletim sistemlerinde olmaması muhtemeldir.
Kendinizin indirip bahsedilen klasöre kopyalamanız herhangi bir problem oluşturmayacaktır.
Bu sorun üreticiye bildirilmiş olup, en kısa zamanda düzeltileceğinden emin olabilirsiniz.

33f3g91.jpg
Gönderen
Mc_ÖRGE
İndirilme
90
Gösterim
430
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

Mc_ÖRGE: diğer kaynakları

Top