Zayıflara Ve Şişmanlara Formüller

kelebek

-ütopik-
V.I.P
İşte size ne şekilde kilo vermek istiyorsanız, o şekilde zayıflatan yöntem...

Okuyucularımızın bana yönelttiği sorular arasında ilk sırayı diyet ve cerrahi müdahale olmadan yapılan estetik işlemler alıyor. Bugün önemli bulduğum birkaç konuyu, özellikle kilo sorunu olanlar için yeni bir yöntem olan 'ozonpunktur' tedavisiyle ilgili bilgi aktaracağım.

Son zamanlarda hızla kilo almaya başladım, uyku sorunu yaşıyorum. Düzensiz uykunun kilo aldırdığını duydum etkisi var mıdır?

Uykunun bağışıklık sistemi üzerinde önemli yeri vardır, önemli bazı kimyasallar uyku esnasında salgılanır. Düzenli ve kaliteli bir uyku alışkanlığınız yoksa bağışıklık sisteminiz zayıflayacak ve hastalıklara açık hale geleceksiniz. Uykusuzluğun kilo üzerinde dolaylı etkisi vardır. Gece uykusuzluğu çekiyorsanız gün içinde halsiz olacak ayrıca gece oturduğunuz için atıştırmalarınız artacak ve kilo alacaksınız. Uykusuzluk, iştah ve metabolizmayla ilgili insülin ve leptin hormonların salgılanmasında değişiklikler yaratacak ve yine kilo alımınıza etkisi olacaktır.

Doktor bey 'ozonpunktur' diye bir yöntem duydum, bu yöntem nedir? Ve bu yöntemle kaç kilo verebilirim?

Akupunkturun yeni gelişmiş yöntemlerinden biridir. Hücre tarafından hızlı ve etkili emilimi sayesinde zayıflamada ve bölgesel yağlanma konusunda başarılı sonuçlar veriyor. Ozonpunktur uygulamasında, ozon gazının akupunktur meridyen hatları boyunca cilt altına enjeksiyonu yapılmakta ozonun doymamış yağ asitleriyle etkilişimine bağlı olarak da hücre dokusunda yağların parçalanmasını sağlanmaktadır. Ozon gazı akupunktur noktalarından geniş bir alana yayılarak metabolizmayı hızlandırıyor ve enerji yayılımını arttırıyor. Farklı bir özelliği lipoliz (yağ parçalama) özelliğiyle bölgesel incelme sağlıyor.

Aşırı zayıfım çok yemek yememe rağmen bir türlü kilo alamıyorum. Ne yapmam lazım?

Öncelikle zayıflığın nedenini araştırmak, hormonal nedenlerden dolayı olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bunun dışında başka sağlık sorunları varsa ortaya çıkarılmalı ve ona uygun bir tedavi yolu izlenmelidir. Ayrıca unutmayın ki kilo almak için her bulduğunuzu yemek, yemenize rağmen kilo almıyor olmanız yağlanmadığınız anl¤¤¤¤¤ da gelmiyor. Tabii bu da madalyonun diğer sağlık yüzü. Kilo almayı birçok yönüyle değerlendirmek gerekir.

Cildimde oluşan kırışıklıklar hızla artıyor sebebi ne olabilir. Kırışıklıkları gidermek için Botox'dan başka ameliyatsız çözüm yok mudur?

Yaşınızı belirtmemişsiniz ancak bilindiği gibi 20'li yaşlarla başlayan yaşlanma süreci 30'lu yaşların başlarından itibaren yüz ve boyun, 40'lı yaşlardan sonrada el ve ayak sırtlarında kendini göstermeye başlar. Eğer yaşam şekliniz ve yaşadığımız çevre; sigara ,güneş gibi olumsuz faktörlere çok açıksa cilt yaşlanması hızlı tırmanışa geçecektir.

Botox haricinde elbette bir takım yöntemler var bunların başında Antiaging konusunda çeşitli somon antioksidan ve vitamin kokteyllerinden oluşan mezolifting tedavisi size yardımcı olacaktır. Yapılan bilimsel çalışmalar sonunda etkisini kanıtlamış, mezolifting tedavisi cilde sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırma yolunda kendini ispatlamış bir yöntemdir.

236696.jpg