Unutulan(Unutturulan) Hizbullah

gezzgin

Üye
Tutukluluk sürelerini düzenleyen Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102'nci maddesindeki değişiklik sonrasında 10 yıldır tutuklu yargılanan Hizbullah üyelerinin tahliye olması, akıllara 2000 yılı ocak ayında düzenlenen Hizbullah operasyonları ile ortaya çıkan ve Türkiye'yi dehşete düşüren ancak unutulan domuz bağı cinayetlerini getirdi.

Kızıl_mavi' nin değindiği konudan yola çıkarak Hizbullah örgütünün daha iyi anlaşılması hakkında fikir vereceği kanaatinde olduğum için bu konuya göz atmanızı tavziye ediyorum.

Dünü okuyup, bugünü yaşamak için

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
İslam bir inançdır. ve herkez sanırım aynı isim adında farklı şeylere inanıyor. hizmullahçılara sorsanız allah yolunda domuz bağı ile kurban ettiklerini söylüyorlar ama benim inancımda islam öldürmeyi yasaklar katletmeyi yasaklar. İslam Cennet annelerin ayakları altındadır. demiştir. kadını erkeğin ayağı altına almamıstır erkekleri üstün kılmamıstır. sanırım herkes kendine yontuyor onu yaşıyor.

aslıhan35

Katılımcı
"İslam Cennet annelerin ayakları altındadır. demiştir. kadını erkeğin ayağı altına almamıstır erkekleri üstün kılmamıstır. sanırım herkes kendine yontuyor onu yaşıyor."
islamda annelerin aykları altına alınan cennet malesef kadınn tek başına şahitliğini kabul etmiyor.en az 2 kadın şahitliği var tek erkeğe, otur sen düşün gerisini.ve şu açıkcası çok dikkatimi çekti..tam ayeti ne bilmiorum aklımda kalanı benm cümlelerimle aktarıorum.(eğer bana şirk koşmayacaklarını bilseydim kadının erkeğe itihatini isterdim diye)ben burda kadın eziliyor,islamda değersiz gibi bi cümle kurmadım kuran ne yazıyorsa onu kabul ediyorum dedim.tartışmıyorum ayetleri..savunduğum; bana göre sana göre islam yok.ılımlı islam yok diye bişey yok..