Kaynak ikonu

Sınıf Kütüphane Programı 1.2

demlichay

Üyecik
İlk kez bu hata bildirildi, kusura bakma lütfen bu bölüm gözümden kaçmış.

Muhtemelen işletim sisteminden kaynaklanan eksik bir dll hatasıdır diye düşünüyorum. Aynı dosyayı başka bir bilgisayarda test etmen mümkün mü? Eğer onda da sorun çıkarsa yeni bir dosya atalım.

Rica ederim.
Tabii ki mümkün, deneyip sonucu size bildireceğim.

(Ancak, şu an, sorunu eksik ifade etmiş olabileceğimin farkına vardım. Sorun tam olarak şu : Programı indirdiğimde -ki internetten sadece buradan değil, burayı keşfedene kadar, hangi siteden bulsam indirdim defalarca- bilgisayarıma indirdiğim sıkıştırılmış / rar'lı dosyayı açarken bu hatayı veriyor. Yine de başka bilgisayarda deneyip sonucu size bildireceğim.)

demlichay

Üyecik
Merhaba,

Ödünç bir dizüstü buldum ve buradaki

https://www.cerezforum.com/konu/sinif-kutuphane-programi-1-2.16061/

linkinden pragramı indirdim, bir sıkıştırma programı kullanmadan (bilgisayarda yoktu) dosyayı doğrudan windows penceresinde açarak masaüstüne aldım ve kurdum. Hiçbir sorun çıkmadı.

Ama programı kendi bilgisayarıma alıp kurmaya çalıştığımda önce şu hata mesajı ile karşılaştım:

"Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir."

Ardından Kaspersky şu uyarıyı verdi :

"c:\windows\explorer.exe (PID:684) Dosya erişimi : -burada dosyanın yolunu yazıyor-
UDS: DangereousObject.Multi.Generic Karantinaya alındı"

ve dosyayı sildi.

Kaspersky'yi kapattım, kurulum sorunsuz gerçekleşti. Program çalıştı.

Programı kapattım, Kaspersky'yi tekrar aktif hale getirdim ve programı çalıştırdım; ama çalışmadı.

"Truva atı: Trojan-Banker.Win32.Banker.sxib" var diyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam biraz bekleyin sıfır kurulum atayım. Ben de lisanslı kaskersky kullanıyorum sorun yok. Yine de mevcut dosyayı atayım size.

demlichay

Üyecik
Evet, sanırım bu. Yani forumun bu bölümünün ilk sayfasında verdiğiniz linkten indirdim. (Versiyon 1.2) Virüs temizleme yaptıktan sonra yeniden başlarken açılmadı bilgisayar, başlangıç onardım, o da kayıplara yol açmış. Biraz sıkıntıya soktu beni.
Benimki de lisanslı, dizüstüne kurdum Kaspersky'yi onda da aynı trojanı buldu.

Bekliyorum, çok makbule geçecek, teşekkür ederim.

Hocam şimdi bizimki köy okulu toplamda 200 civarı öğrencimiz var. sayfadan ben hem okul kütüphanesi hemde sınıf kütüphanesi programını indirdim. Tüm öğrenci isimlerini okul kütüphanesine girdim lakin sınıf kütühanesi programı daha kullanışlı geldi bana okul kütüphanesine kaydettiğim isimleri sınıf kütüphanesine aktarma gibi bir yol var mı çünkü bunları kaydetmek baya bi zamanımı almıştı. Bir yolu olmalı diye düşünüyorum