Ordu Anadolu Teknik,Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Ordu Anadolu Teknik Lise, Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi 1946 - 1947 Eğitim Öğretim yılında orta sanat okulu olarak öğretime başlamıştır. Şimdiki öğretim binası 1984 Nisan ayında tamamlanarak hizmete girmiştir. 1974 yılında, orta öğretim ikinci kademe okulu, lise adı altında birleşince lise Endüstri Meslek Lisesi adını aldı. 1985 - 1986 Eğitim Öğretim yılında Teknik Lise ve 1996 - 1997 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi'nin açılması ile okulumuz Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi adı altında meslek derslerinin yanı sıra kültür derslerine de daha çok ağırlık verildi. Okulumuzda şimdiki Tesviye, Metal İşleri ve Mobilya ve Dekorasyon bölümü atölyeleri 1966-1967 Eğitim Öğretim yılında, 1984 - 1985 Eğitim Öğretim yılında Elektrik ve Elektronik bölümlerinin binası hizmete girmiş olup 1985 - 1986 Eğitim Öğretim yılında Makine bölümü teknik lisesi öğretime başlamıştır. 1992 - 1993 Eğitim Öğretim yılında Elektrik - Elektronik binasının zemin katında Tesisat Teknolojisi bölümü açılmıştır. Şu anda Motor Bölümü ile kendi ortak binasında eğitim öğretime devam etmektedir. 1995-1996 Eğitim Öğretim yılında Yapı Bölümü açılmıştır. Ahşap ve kagir olarak kısıtlı atölye imkanları bulunmaktadır. Okulumuz Motor bölümü 1996 - 1997 Eğitim Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır. Ayrıca okul dahilinde bir halı saha inşa edilmiş olup öğrenciler beden eğitimi dersinde ve boş zamanlarında bu halı sahadan istifade edebilmektedir. 1997 - 1998 Eğitim Öğretim yılında ise Elektronik - Bilgisayar bölümünde yeni bir bilgisayar atölyesi açılmış olup, öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. 1996 - 1997 Eğitim Öğretim yılında başlayan Motor Bölümü inşaatı 1998 - 1999 yılında tamamlanmıştır. Eğitim yeni binada sürdürülmektedir. 1998-1999 öğretim yılında Elektronik-Bilgisayar bölümleri ayrılarak Elektronik ve Bilgisayar bölümleri olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 1998-1999 Öğretim yılında kapalı spor salonunda geniş çaplı bir tadilat yapılmıştır. 1999-2000 Öğretim yılında kapalı spor salonu taban parke döşemesi ve basketbol potaları yaptırılmıştır. 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında Yapı Ressamlığı bölümü açılmıştır. Elektrik binasında bulunan atölyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Yine bu yıl içerisinde çevre düzenlemesi yapıldı. Okul imkanlarıyla internet laboratuarı oluşturulmuştur. 2000-2001 Öğretim yılında Anadolu Meslek Lisesi bilgisayar bölümü açılmıştır. Aynı yılda Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar bölümü açılmıştır. 2000-2001 yılında okulumuzun ismi yeni açılan bölümlerle birlikte " Ordu Anadolu Teknik, Anadolu Meslek, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi" olarak değiştirilmiştir.2006 yılında Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde Endüstriyel Otmasyon Teknolojileri Bölümü açılarak Anadolu Meslek Lisesindeki bölüm sayısı ikiye çıkarılmıştır.2006 yılında mesleki eğitimde yapılan değişiklikler sonucu Elektrik ve Elektronik bölümleri ile Tesviye ve Makine bölümleri birleştirilmiştir.Halen okulumuz bünyesinde; Ordu Anadolu Teknik Lisesinde 1 bölüm Anadolu Meslek Lisesinde 2 bölüm Teknik Lisede 3 bölüm Endüstri Meslek Lisesinde ise 8 bölümde eğitim ve öğretim sürdürülmektedir.

Adres:
Ordu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Zübeyde Hanım Cad. No 52 Merkez/ORDU