• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Lâl . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ

Kızıyordum , Artık Kızmıyorum .
Bir Şey Oldu Epey Önce , Kimsenin Beni Öldüremeyeceğini Fark Ettim .
Affedilmeyecek İhanetlere Tanık Oldum . Affetmeyeceğim .
Affetmenin , Ne Büyük Uyum İsteği Ve Palavra Olduğunu Fark Ettim .
Çok Uyumsuzmuşum . Azıcık Uyayım Diye , Ne Fedakarlıklar Yaptım .
Geçmiş Olsun , Affedemiyorum , Etmeyeceğim de .
Korku Kendi Cehenneminde Debelensin , Benim Cehennemim Başka . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ

Kendine Dikkat Et , Çünkü Ben Korumayacağım Artık Seni . .
Omuzum Olmayacak Başının Altında , Ya da Elimle Silmeyeceğim Göz Yaşını Yanaklarından . .
Benimle Uyuyamayacaksın , Uyanamayacaksın .
Senin İçin Endişelendiğimi Bilmeyeceksin Bir Daha .
Sana Olan Sevgimle Sıkboğaz Etmeyeceğim Seni .
Bıkmayacaksın Ya da Boğulmayacaksın Haddinden Fazla İlgimden .

Kendine İyi Bak . .
Dilerim Beni Yüzüstü Bıraktığına Değer .
Yerime Koyduğun Her Kimse Benim Kadar Kıymetli Olursun Onda da .
Pişman Olmanı İstemem , Çünkü Bir Gün Pişman Olursan Sana Uzanacak Bir Elim Olmayacak .
Çünkü Sen Bütün Dallarımı Kopardın , Kırdın . .
Şimdi Yanında Olan , Sana Destek Veren , Yokluğumda Seni Avutan , Beni Unutturan Her Kimse ,
Onu Kaybetme . Çünkü Bundan Sonra Benim İçimden Senin İçin Güzel Bir Şey Gelmez .

Umarım Bugün Sana Teselli Veren Yarın Yol Vermez . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ

O Sıralar Küçüktüm . Neyin Ne Olduğunu Tam Öğrenemeden Öğrendim Ben Kendi Ayaklarım Üzerinde Durmam Gerektiğini . Çünkü Bundan Sonra Ki Yaşantımda Düştüğümde Bana Uzanan El Senin Elin Olmayacaktı . Akşamları Kurulu Sofrada Senin Gelmeni Beklemeyecektik . Öğretmen Sınıfta “ Baban Ne İş Yapıyor “ Dediğinde “ Güvenlik Görevlisi “ Diyemeyecektim .

Ağaçların Arkasına da Saklanmayacaktım Artık . Sen Gelip “ Benim Prensesim Neredeymiş ? “ Diye Beni Ararken Senin Beni Bulmanın Heyecanını Yaşayamadıktan Sonra Neden Ağaçların Arkasına Saklanayım Ki ?

Ayşe Vardı Bizim Sınıfta Her Sabah Babasının Elinden Tutar Güle Oynaya Okula Gelirdi . Bir Keresinde Onunla Bile Kavga Etmiştim . Babasına Bağırmıştım “ Nispet Yapar Gibi Gezmeyin Gözümün Önünde “ Diye .

Mesela Ben Artık Gözlemede Yapmayacağım . Biliyordum Sen Gözlemeyi Çok Kızarmış Ve İki Yumurtalı Severdin . O Günden Sonra Ne Gözleme Yaptım Ne de İçine İki Yumurta Kırdım .

Her Pazar El Ele Tutuşup Kitapçıya Gidip Yeni Kitap Alırdık . Sonra da Eve Gelip Onları Bir Güzel Okurduk . Hatta Sen Bir Keresinde Sırf Çok Beğendim Diye Bir Kitabın Serisini Bile Almıştın . Ben Artık Pazar Günleri Yeni Kitapta Almıyorum Baba . Pazartesi Alıyorum , Salı Alıyorum , Çarşamba , Perşembe Alıyorum Ama Pazar Günü Yeni Kitap Almıyorum .

Ülker Çikolatalı Gofret . Her Sabah Uyandığımda Kitaplarımın Üzerinde İki Tane Çikolata Olurdu . Birisi Bana Diğeri de Sıra Arkadaşım Elife . Eliflerin Durumu Kötüydü . Babası Murat Amca Bir İş Kazasında Sağ Bacağını Kaybetmişti . Bana Ne Alsan Bir Tane de Ona Alırdın . Bizim O Çikolataları Yerken ki Neşemiz Dünyalara Bedeldi . Biliyor musun Baba ? Sen Almadığın İçin Artık Tüm Çikolatalardan Nefret Ediyorum .

Ya Abimi Korkutmalarımız Neydi Öyle ? O Ders Çalışırken Kendini O Kadar Kaptırırdı Ki Biz Sessiz Sessiz Arkasına Geçer Balon Patlatıp Abimi Korkuturduk . Sonra Abim Kalkıp Üzerime Geldiğinde Sen Beni Hemen Omzuna Alır Odadan Kaçarırdın . Ben Senden Sonra Abimi Bile Korkutmadım . Nasıl Korkutayım Ki ? Kim Alacaktı Beni Omzuna ? Kim Kaçıracaktı Abimden ?

Bir Top Kakaolu Bir Topta Çilekli . Bak Baba Doğru Hatırlıyorum Değil Mi Her Zaman Yediğimiz Dondurmayı ? Ben Senin Elinden Tutardım “ Baba Dondurma “ Derdim Sen Ağustosun Sıcağında Bile “ Kızım Hava Çok Soğuk Bu Gün Yemesek Mi ?” Der Gülerdin . Bilirdim Hemen Gideceğini Ama Naz Yapardın . Ben Biraz Uğraşayım , Her İstediğim Anında Olmasın Hemen Üzülmeyeyim Diye . Bende Yanına Oturur Sessiz Sessiz Beklerdim Kalkmanı . Sende Daha Fazla Dayanamayıp Beni Kucağına Alır Dondurmayı Veysel Amcanın Yolunu Tutardın .

Lütfen Babam Gel Artık . Söz Veriyorum Dondurma İstemeyeceğim . Hem Artık Kocaman Bir Kütüphanem Var Kitapta Almamıza Gerek Yok . Ben Sana Her Gün Bir Kitap Okurum . Sonra Gözleme Yaparım İçine de En Sevdiğin Gibi İki Yumurta Kırarım .

Ne Olursun Babam Bu Kadar Beklediğim Yetmez mi ? Gel Artık Lütfen Gel . .

Top Bottom