KISA FİLM İÇİN BİLGİ İSTİYORUM

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Merhaba arkadaşlar, ablalar, abiler... Şimdi benim ilk buraya geldiğim zamanı hatırlarsınız. Saçma bir fikirle gelmiştim... :)) :)) Her neyse bende bu saçma fikirler bitmez. Şimdide kafama kısa film çekmeyi koydum. Bir kısa film çekmek istiyorum... Bana yardımcı olacak var mı oyunculuk konusunda... Tamam Tamam şaka yoksa bu sefer kesin atılacağım buradan :P Bir senaryo mu yazsam, yoksa benim yazdığım romanın belirli sayfalarını mı harmanlasam karar veremedim. Tabi başka bir fikirde olursa onuda değerlendiririm. Sizlerden yardım bekliyorum.. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kısa film örneklerini incelemekle yola çıkmak sanırım en doğru yol olur. :) Az zamanda fazla şey anlatmak zor ama yapan yapıyor işte kısa film olayı benim de ilgili alanımda ama sadece izleyici düzeyinde.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hayır @SizinSesiniz. Beni biriyle karıştırmadın demi.

Sevgili kardeşim, benden sana bir abi tavsiyesi olsun. Bu işe hiç girmemeni öneriyorum sana. Altından kalkabileceğin bir yük gibi görünmedi açıkçası bana. Dışarıdan görünce sanırım sana çok basit bir olay geliyor ama işin mutfak kısmı oldukça çaba gerektiren, işi önemseyen bir ekibin içinde olmayı gerektiren bir durum. Elemanları "sen de ister misin oynamak" şeklinde ararsan hele vay haline senin. :)

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Kısa film adı üzerinde zaten. Belli bir olayı en kısa şekilde harmanlayıp izleyici karşısına çıkartmak. Ama öyle göründüğü gibi olmuyor bence de. Çok sağlam bir senaryo ve ciddi bir bilgi birikimi gerekli. Ve tabi ki olmazsa olmazı maddi bir kaynak.

OBir

MEB
Özel üye
Bencede basite alınacak bir konu değil. Birikim gerek aynı zamanda bu alanda faaliyet gösteren bir firma ile iletişime geçmek gerek. İşin en zor kısmı seyredilebilir hale getirmek ham görüntüleri. Universitedeyken ilgili bölümdeki arkadaşlar bir yarışma için kısa film çalışması yapmışlardı oradan biliyorum. Son halini verebilmek için aşırı çaba göstermişlerdi.