Forum Sisteminde Yenilikler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Seçenek Kısıtlamalı Anket

Anket sisteminde birkaç geliştirme sağlandı... Artık çoklu seçimli anketlerde, katılımcıların tüm seçenekleri işaretlemesinin önüne geçebilirsiniz. Konulara anket eklerken ankette kaç seçeneğe oy verilebileceği belirtilebiliyor. Böylece çoklu seçimli anketlerde daha sağlıklı sonuçlar almak mümkün.

Ayrıca anketlerdeki bir yenilikte, üyelerin daha sonra anket oylarını değiştirebilmesine (anketi açanın tercihine göre) imkan verilebilmesi...

Seçenek kısıtlama ile ilgili örnek anketi BURADAN test edebilirsiniz.

anket.png

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Oylama tercih sayısını ve sonuçların oylama yapmadan görülme seçeneğini anket açan değiştirebilirmi? Yani bu bahsini ettiğim seçenekler sabit değil değilmi?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Oylama tercih sayısını ve sonuçların oylama yapmadan görülme seçeneğini anket açan değiştirebilirmi? Yani bu bahsini ettiğim seçenekler sabit değil değilmi?
Elbette değiştirebilir, zaten anket açarken bu seçenekler var. Ama yöneticiler dışındakiler düzenleme zaman limiti içinde yapabilirler bunları. Yöneticiler için ise bir sınır yok.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Üye Rütbe Başlık Kriterleri...

Hala üye başlık rütbelerinde önerilere açığız ;)

Üye başlık kriterleri ödül puanlarına göre değişiyordu. Şimdi daha çok kritere göre belirleyebiliyoruz. Şimdilik mesaj sayısına göre üye başlık kriterleri aşağıdaki gibidir... Aslında bu bölüm çok fazla kullanılmıyor, üye başlık rütbelerini 100 mesaj + 10 gün kriterini yerine getirenler zaten kendileri değiştirebiliyor.

Not: Bu bölüm üyeler içindir. Özel üye ve yöneticiler bu durumdan etkilenmezler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Gelişmiş Alıntı Sistemi

Önceden konunun bir kısmını alıntı olarak göstermek için takla atmak gerekiyordu.... Artık alıntı olayı öyle gelişti ki, alıntı yapmak artık keyif denilebilir. :) Örneğin bir metnin bir bölümünü seçtiğinizde iki seçenekli koyulaştırılmış bir popup menü açılıyor.
  • Çoklu Alıntı menüsüne ekle.
  • Seçili alanı alıntılayarak cevapla.
Çoklu alıntı

İsterseniz seçili alanı alıntılayarak Cevap verebilir isterseniz +Alıntı linkine tıklayarak başka alıntılar yapmak için hafızaya atabilirsiniz. Farklı alıntıları ister aynı metnin farklı yerlerinden, farklı mesajlardan hatta farklı konulardan bile yapabilir, cevaba ekleyebilirsiniz.

Deneme yanılma yöntemi ile bu yeni sistemi çok daha verimli kullanacağımızdan eminim.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Özellikle taslak alma işi benim çok hoşuma gitmişti. Nedenine gelince bağlantı sorunu yaşadığımda, yorum yazıp cevaplayamadan bağlantı kopması yaşadığımda, yaşmış olduğum yorumun taslak olarak kalması çok iyi oluyordu. Böylelikle yeniden aynı yorumu yazmak zorunda kalmamış oluyordum. Gerçi elbette yeniden yazmak sorun olmuyor ama böyle bir özelliğin varlığı büyük bir kolaylık oluyor. Bu değişimler için teşekkür ediyorum ve ellerine sağlık.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Üye gizliliğine ve gizlenme hakkında gösterilen saygı...

Arkadaşlar bazı arkadaşlar sürekli olarak forumda gizli olma özelliğini kullanıyor. Elbette bu bir kişisel tercih ama 10 kişiden 4 kişinin de gizli olması forumdaki aktviteyi zayıf göstermekte. Bu özelliği sadece gerekli durumlarda geçici olarak kullanmanızı yönetim olarak öneriyoruz... :-)

Bunun yerine çok güzel bir yenilik ekledik forumda. Artık online görünebilir ancak forumda hangi bölümde olduğunuzu gizleyebilirsiniz.

Bunun için : Forum Seçenekleri bölümüne girip en alttaki "Son aktivitesini göster" satının önündeki seçili kutudaki tik işaretini kaldırmanız yeterlidir.

73531

Bu durumda profilinizde aşağıdaki gibi bir görüntü olacaktır. Online durumu aktif ancak forumun hangi sayfasında bulunduğunuz görünmeyecektir. (ben bu özellikleri kullanmıyorum sadece test amaçlı aktif ettim)

73532