Kaynak ikonu

Desktop Author - eKitap Programı

bu programla ilgili bir sorum olacak size ben az çok kullana biliyorum programı ama e-kitabın yada derginin başlarken sol kısmını son sayfasındada sağ kısmını seffaf yamamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler

hermes

Üyecik
Bende ilk sayfam için sol tarafı son sayfa içinde sağ tarafı şeffaf yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.Sayfamın boyutları 1024x768 ben ilk sayfa(kapak kısmı) için 512x768 ayırdım.Resmin geri kalan 512x768 'lik bölümün opacity değerini düşürsemde beyaz kalıyor.Halbuki ben şeffalıkla yada bi şekilde gizlemek istiyorum ilk ve son sayfanın yarısını.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

sibelcan

Üyecik
bu hazırladıgımızz e-kitapları bi kitap şeklinde cıkarmamız mümkünmü acaba yada sadece masaüstündemi kullnabılıyoruzz acil cvp yazarsanz senvınırmm...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bende ilk sayfam için sol tarafı son sayfa içinde sağ tarafı şeffaf yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.Sayfamın boyutları 1024x768 ben ilk sayfa(kapak kısmı) için 512x768 ayırdım.Resmin geri kalan 512x768 'lik bölümün opacity değerini düşürsemde beyaz kalıyor.Halbuki ben şeffalıkla yada bi şekilde gizlemek istiyorum ilk ve son sayfanın yarısını.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Bu istediğinizi yapabilirsiniz. Bunun için;

Desktop Author programında ilk ve son sayfayı tek sayfa olarak göstermek için;
  • İlk sayfada sabit renkli arkaplan (shape) kullanın. (Örnek olarak yeşil kulladım)
  • İç sayfa çalışmalarını istediğiniz şekilde yapın.
  • Son sayfada sabit bir renk (shape) kullanın. (Örnek olarak beyaz rengi kullandım)
Alttaki resimde yapılanları uyguluyoruz.

Tools > Book Transparency yolunu izleyip altta görülen pencereyi aktif hale getirin.

Eazy Cover Shape ve Easy Back Cover Shape alanlarındaki onay kutularını seçili hale getirin.

İlk bölümden renk olarak ilk sayfada kullandığınız rengi (yeşil), sonraki bölümde ise son sayfada kullandığınız rengi (beyaz) belirtip çalışmayı derleyin.

33072xg.png

Artık ilk ve son sayfası kapatılmış kitap şeklinde tek sayfa görülecek olan çalışmamız hazır...

bu hazırladıgımızz e-kitapları bi kitap şeklinde cıkarmamız mümkünmü acaba yada sadece masaüstündemi kullnabılıyoruzz acil cvp yazarsanz senvınırmm...

Dijital ortamlar için e-kitaplar hazırlayabiliyorsunuz bu programla. Baskı yapıp kitap haline getirmeniz malesef mümkün değil.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ya işe böyle herşeyden bihaber olunca böyle saçma mesajlar da yazılabiliyor. Bak şuradaki açıklamaya...
Uyarının nedeni içerisindeki ilaç programından kaynaklamnıyor. Tüm virüs programları bu tür dosyaları trajan veya virüs olarak algılarlar sistem dosyasına kayıt ekledikleri için. Ama gerçekte bir virüs değildir.