• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Coğrafyada Batıl İnanışlar !

TÜYLÜ YILDIZLAR : Bir zamanlar kuyruklu yildizlarin tüylü yildizlar olduguna ve gökyüzünde böyle bir yildizin görülmesinin çok kötü olaylari haber verdigine inanilirdi.

AY'I YIYEN DOMUZ : Eski misirlilar Ay'in küçülmesinin nedeninin siyah bir domuzun ayi yemesiyle açiklarlardi. Domuz Ay'in hepsini yiyip bitirdikten sonra Ay yeniden dogardi.

KARANLIK SEPETI : Afrikaki bazi insanlar eskiden karanlığın olmadığına inanırlardı.Bu inanışa göre tanrı yarasaya bir sepet dolusu karanlık vererek, bunu aya götürmesini istemiş. Ama yolda karanlık sepetten çıkarak kaçmış , o zamandan beri yarasa her gece karanlığı yakalamak için ugraşıp durur.

BiN GÖZLÜ TANRI :
Hintliler yıldızların herşeyi görebilen bin gözlü tanrı Varuna'nin gözleri olduguna inanırlardı.

KARANLIK SEYTANI : Eski mısırlılar Güneş tanrısı Ra'nin her gece yeraltına inerek orada yasayan karanlık seytani ile boğustuğuna inanırlardı. Ra bu savaşı her zaman kazanır ve gökyüzündeki yerinde geri dönerek dünyayı aydınlatmayı sürdürürdü.

GÜNESI YUTAN EJDERHA : Çin'de insanlar günes tutulmasını bir ejderhanın Günes'i yutmaya kalkışması olarak görürlerdi. Bu yüzden Güneş tutuldugu zaman davullar çalarak ve gürültüler ederek, ejderhayı korkutup kaçırmaya çalışırlardı.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
konuyu okurken bende bunu düşünmüştüm aslında...
şimdi komik gelen şeylere o devirde yasasam ben ne derdim acaba onlara inanırmıydım...

O zmanlar Delinin biri Kuyuya bi taş atıyo 40 Akıllı Peşinden Gidiyo misali olaylar varmış :)
Teknolojifden yoksun olunca Bunlar Gayet Doğal Gibi