Aslı İle Berkay..

EsRaRenGiz

.
Özel üye
1. Bölüm

Almanya / Berlin

Asli'nin günlüğü.

Çok mutsuzum..
Bugün yine onu gördüm, yanimdan geçti ve hiç bakmadı bana.
Içim o kadar acidiki ama alismiştim, sevmiyordu beni, sevdiğimi de bilmiyordu.
Söyleyemiyordum.. tepkisinden korkuyordum ya bağirip cağirsaydi?
Dayanamazdim, yikilirdim!
Zaten arkadaşlari yanindaydi onlarla beraber konuşup gülüyorlardi, ah bide onun o gülüşü yokmu, o kadar güzel, o kadar içten geliyorduki. Bi an ben bile bütün acilari unutup gülüşünde boğuldum.. Hergün gördüğüm halde yinede çok özlüyorum, seviyorum.. çok seviyorum..
10 sene geçti aradan 18 yaşindayim şimdi, hala söyleyemedim.. oysaki içimden onu ne kadar sevdiğimi hayirmak geçiyordu onu her görüşümde, gözlerinin içine bakip ona aşkimi itiraf etmek tek isteğimdi, olmadi yapamadim işte..

Bugünümde onsuz geçti, hergünüm onsuz geçecek biliyorum o hiç bilmeyecek ona karşi hissettiklerimi.. sevmeyecek beni.

Onu gördükten sonra eve gelip hemen odama çiktim ve hiçkira hiçkira ağladim, yastiğimin altindaki küçüklük fotoğrafimizi çikarip baktim birtek o resim beni mutlu ediyordu, çünkü orda bana sariliyordu, 8 yaşindaydik cok iyi arkdaşdik, şimdi ise o arkdaşliktan bir eser kalmamişdi.

Sevgili günlük ben şimdi gitmeliyim annem yanima geldi ve berkay'in annannesine gideceğimizi, hazirlanmami söyledi, ÇOK MUTLUYUM! onu yine göreceğim...
DEVAMI DAHA SONRA..

EsRaRenGiz

.
Özel üye
2. Bölüm

Asli : Anne, neden Zeynep Annanneye gidiyoruz, birşey mi oldu yoksa?
Aslinin annesi : Yok kizim ne olsun, birşey olmadi ama biliyorsunki kadin yalniz kimsesi yok birtek yiğeni var yaninda oda erkek, ev işlerini yapamaz. Biraz biz yardim edelim diye gidelim dedim, yoksa istemiyormusun?
Asli : Estağfirullah Anne, istemez olurmuyum. Merak ettim ondan sordum.
Ben hazirim hadi çikaliiiiim.
Aslinin Annesi : Ne kadar çabuk hazirlandin sen, şaşirdim vallah. Dün teyzenlere giderken sabahdan akşama kadar hazirlanamamiştin ama şimdi beni beklemelisin 10 dk sonra anca çikabiliriz.
Asli : Anneee hayir ya lütfen çikalim.
Asli Annesi : Yaaa, nasil oluyormuş beklemek? Bir daha bekleticek misin beni ?
Asli : Bekletmicem söz. Ben gitsem olmazmi? Zeynep Annanne şimdi bekliyordur, sen nasil seni bekletmememi istiyorsan onuda bekletmiyelim, heh? Lütfen.
Aslinin Annesi : Tamam hadi çik o zaman ben 15 dk sonra orda olurum, söylersin.

Ben hemen çiktim evden ve yolda aklima Berkay geldi, acaba ne yapiyordur şimdi, evdeyse eğer benimle konuşur mu? Zeynep Annannenin kapisina gelmiştim zile bastim ve yukari çktim.

Zeynep Annanne : Hoşgeldin kizim gel içeri, gel. Ne kadar özlemişim seni, neden hiç gelmiyorsun? Önceden hep gelirdin Berkayla otururdunuz çizgi filmler izlerdiniz bende size kurabiyeler yapardim, küçücükdünüz.. ah ahh nerde o günler, şimdi ise yüzünü gören cennetlik :)
Asli : Annanne okul felan oluyor hiç zaman bulamiyorumki, şmdi tatil ya daha çok gelmeye calişirim. Bende seni çok özlemisim gerçekten :)
Zeynep Annanne : Tamam güzel kizim buyur gel, ne zaman istersen. Annen nerde?
Asli : Şimdi gelir oda, işi vardida 15 dkya bende orda olurum dedi. Ha bak zil çaldi geldi işte, ben kapiyi açayim.

Kapiyi açmaya giderken duvarda Berkayin resmini gördüm, durdum, bir an daldim, gözlerim doldu.
Zil 2. defa çalinca, kapiya doğru koştum, kapiyi açtim. Bir an nefesim kesildi sanki. karşimdaki Annem değildi, Berkay'di..
DEVAMI YARIN.

EsRaRenGiz

.
Özel üye
3. Bölüm

Berkayi gördüğümde ne yapacağimi bilmedim, hiç birşey diyemedim.

Berkay : Aslii? Siz mi gelecektiniz, Annannemde demişti misafir gelecek erken gel eve diye. Nasilsin?
Asli : i..iyim sağol Berkay, sen nasilsin?
Berkay : Bende iyim sağol'da içeri buyurmayacak misin beni?
Asli : Ne demek tabiki buyur gel, nede olsa senin evin.

Onunla konuşurken gözlerinin içine bakamiyordum, sesim titriyordu. Çok utaniyordum.

Zeynep Annanne : Kizim kim gelmiş?
Berkay : Ben geldim Annannecim.
Zeynep Annanne : Ha iyi oldu geldiğin, oğlum şurdan bi gidip baklava alsana, kahvenin yaninda yeriz olurmu?
Berkay : Olmazmi Annanneciğim, ben hemen gidip getiririm.
Zeynep Annanne: Asli'yida da götür yaninda. Gitmek istermisin Asli?
Asli : Olur, giderim.
Berkay : Hadi o zaman gel hemen arabayla gidip gelelim. Gelirken Annenide aliriz.

Berkayla aşağa indik. Onunla ayni arabaya binecektim, yaninda oturacaktim.. Rüya gibiydi herşey, hiç bbu kadar yaklaşmamiştim ona bu 10 senede.Inanilmaz değil mi? Annem herzaman derdi sende gel Zeynep Annannelere diye, ben ise hiç gitmezdim, çünkü onu gördükce dahada parçalaniyordu içim. Ona çok yakin olmama rağmen sanki aramizda binlerce kilometre vardi.

DEVAMI DAHA SONRA...

EsRaRenGiz

.
Özel üye
4. Bölüm

Arabaya bindikten sonra Baklava almaya gittik.

Berkay : Asli sen baklava severmisin?
Asli : Evet ama hazir baklava hiç sevmem.
Berkay : Nasil yani? Sen yapabiliyor musun?
Asli : Yapmaz olurmuyum, herkez çok beğeniyor benim yaptiğimi.
Berkay : Vay öylemi, kaç seneden beri tanişiyoruz ama hiç birbirimizi tanimiyoruz, oysaki küçükken her günümüz beraber geçermiş.
Asli : Evet öylemiş, Zeynep Annanne bana bugün resimleri gösterdide, beraber oynarmişiz, tv bakarmişiz, kurabiye yermişiz. Ne oldu bize böyle ya artik bir selam bile vermiyoruz.
Berkay : Hahah ne bileyim Asli ben senin istemediğini saniyorum ondan pek konuşmuyordum.
Bundan sonra küçüklüğümüzdeki gibi olalim, yazik olmuş arkadaşliğimiza.
Asli : Bencede, baklavada yaparim birgün o zaman baklava neymiş görürsün :D
Berkay: Bak yapcam dedin, haftaya isterim baklavami! Ah geldik, ben gidip alayim hemen geliyorum.

Berkay arabadan indiğinde onunla konustuğuma inanamadim. Herşey eskisi gibi olsun dedi, acaba oda bana karşi birşeyler hissediyormuydu? Hiç bu kadar mutlu olmamiştim hayatimda.

( Ve geri geldi. )

Berkay : Çok doluydu içerisi bir an hiç çikamicam ordan zanettim. Hadi şimdi anneni almaya gidelim.
Asli: Ben arayim bi söyleyim 5 dk sonra orda olacağimizi.

Annemi aradim ve Annem bana Zeynep Annannelerde olduğunu söyledi.

Asli : Berkay, Annem sizdeymiş bile, oraya gidecekmişiz.

Ben onunla konuşurken, telefonuna msj geldi.

Asli : Ne oldu? Duymadin mi dediğimi. Size gidecekmişiz.
Berkay : Asli bize gitmeden önce bi Kız arkadaşimin yanina gitmeliyim, bana birşey vermeliymiş. Olurmu?

DEVAMI DAHA SONRA

EsRaRenGiz

.
Özel üye
5. Bölüm

Duyduklarima inanamiyorum, Berkayin sevgilisi varmiş, kendi kendime hayaller kurmuşum ben.

Berkay : Asli şimdide sen beni dinlemiyorsun, olurmu kiz arkadaşima gitsek önce?
Asli : K..kusura bakma dalmişim ben, aklima birşey geldide.
Ben eve gitmeliyim haftaya sinavim var, ben hiç çalişmadim.
Berkay : Kesinlikle olmaz hani çay içecektik, bak baklava bile aldik!
Akşama veya yarin calişirsin bak küserim yoksa.
Asli : Berkay ben gidiyim gerçkten, istersen burda birak ben yürüyerek giderim sen götürme, zahmet olmasin.
Berkay : Sen bilirsin.. Teklif var israr yok.. Ama başka bir zaman beklerim, bu hafta sonu bana baklava yapacaktin unutma. Söz verdin :)
Asli : Unutmam. Hadi görüşürüz, anneme söylersin eve gittiğimi.
Berkay : Tamam söylerim, görüşürüz.

Arabadan indim ve o gitti.. arkasindan baka kaldim. Tam yaklaştim derken yine uzaklaştim ve bu sefer Daima icin..
Eve gitmek istemedim, çünkü kendimi odaya kapatik ağlicaktim, biliyordum..
Onun için nehirin kenarina gittim oturdum ve düşündüm..

( Berkay eve gitmişti. Zeynep annannelerde. )

Zeynep annanne : Hoşgeldin oglum, Asli nerde niye bu kadar geç geldin?
Berkay : Asli eve gitti.
Aslinin annesi : Nedenki? hani buraya gelecekti, birşey mi oldu?
Berkay : Yok, haftaya sinavi varmiş ona çalışacakmış ondan gitti.

( Zeynep annanne mutfağa gitti. )

Aslnin annesi : Ama okullar tatil, sinavida yok olsaydi bana söylerdi. Allah allah.
Berkay : Ya ben sizi yalniz birakayim, biraz işim varda. Sonra gelirim.
Aslinin annesi : Tamam sen işlerine bak :)

( Berkayin işleri felan yoktu, Asli yanina gitmek için çikmişti evden. Evlerine gidip zile basti ama açan yoktu. Demekki evde değildi. Hani ders çalışacaktı ? )

Ben ise eve yürüyordum ve birden Berkayin arabasini evimizin önünde gördüm, durdum.
Tam arkami dönüp gidecektim, Berkayi gördüm ve gülümseyerek yanima geldi..
DEVAMI DAHA SONRA..