19 mayıs 1919...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
İşte, bu tarih bu tarih var ya, o kadar şey anlatıyor ki... Geçmişte ve günümüzde pek tabi nice tarihler var çok önemli olaylara vakıf olan... Kurtuluş savaşının başlangıcına ev sahipliği yapan samsunum...Sen nelere şahit oldun, bağrında ne aslanlar taşıdın, ne günlere imzalar attın... Yurdumun her tarafında kurtuluş azmiyle dolu aslan yürekler, ne zorluklara göğüs germişler... Bunları anlatmaya ne kelimeler nede cümleler yeter... Karınca kararınca bu günlerin değerini anlamak, yaşamak ve gelecek nesillere aktarmak. Bu vatan kolay kazanılmadı. O yüzden bizlerde en azından üstümüze düşenleri yapmalıyız...Zaman zaman ATA' mızın ve silah arkadaşlarının samsuna ilk adımlarını attıkları iskeleye gidiyorum... Ve o an duygu yüklü yüreğğim coşuyor ve herne kadar o devrin adamı olamadıysamda, kendime o gurup' ta yer bulmaya çalışarak bir yerlere ilişiyorum... Sessizce ve usulca saatlerce ATA' mızın ve silah arkadaşlarının arasında gururla selamlıyorum memleketimi, memleketimin güzel insanlarını... ( O İSKELE PROFİL RESMİMİN ARKA FONU)