Zenmate Eklentisi Ile Kimliğiniz Gizli Kalsın

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Zenmate, web sitelerine güvenli ve anonim şekilde (kimliğiniz gizlenmiş) şekilde kolayca erişmenizi sağlayan bir yazılımdır. VPN ve Proxy ikilisi üzerine kurulmuştur. ZenMate internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur.

Bir web sitesine erişmek istediğinizde erişmek istediğiniz web sitesi ZenMate sunucularına iletilir. Bu ZenMate sunucuları erişmek istediğiniz sitedeki verileri size servis eder. Bilgisayarınız ve ZenMate sunucuları arasındaki tüm internet trafiği şifrelenmiş durumdadır. ZenMate sunucuları, girdiğiniz internet adreslerine bağlanır ve web sayfaları sunucudan istenir, sizin bilgisayarınıza iletilir. Bu işlem sırasında sizin internete bağlandığınız servis sağlayıcınız veya başkaları tarafından bilinmez. Bu işlem şifreli bir şekilde yapılır, IP adresiniz ve diğer kişisel bilgileriniz gizli kalır.

Özellikle Turk Telekom ve benzeri servis sağlayıcılar sizinle ilgili bilgileri saklayamaz ve takip edemez. ZenMate çeşitli kaynaklarca yasaklanan sitelere giriş yapabilmenizi sağlar.

Chrome'a ZenMate nasıl yüklenir?

ZenMate; Google Chrome, Firefox, Opera ve Android sistemlerinde çalışır. Ancak çok fazla yaygın olması nedeniyle burada biz sadece Chrome için anlatım yapacağız.

Bilgisayarınızda Chrome kurulu olduğunu varsayarak tıklayarak eklentinin sayfasını açın ve sağ üst köşedeki mavi "CHROME'A EKLE" butonuna tıklayın. Birkaç saniye içinde eklenti artı Chrome tarayıcınıza eklenmiş olacak. Adres satırına chrome://extensions/ yazarak eklentiyi kontrol edebilirsiniz.
VXAr4Cn.png


Bu eklentiyle birlikte kullanışlı bir özellik olan "Chrome uygulama Başlatıcısı" da yüklenmiş oluyor.
 
Top