• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yüz tipine göre sakal modelleri

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Yüz tipine göre sakal modelleri
Sakal çeşitleri

Çember sakal (hoca sakalı): Bu sakal;üsten ve çene altından tıraş edilip ay şeklinde düzeltilir.

Jön sakal (Gemici sakalı): Favoriden içeri ince bir hat şeklinde çene altına doğru inilip,bıyıkla birleşerek alt dudak kenarı tıraş edilir.

Kaba sakal: Genellikle doğal bırakılır,çok az işlem yapılır,makas,tarak veya elektrikli saç makinesiyle düzeltilir.

Top sakal: Çenede ve çene altındaki sakal kılları bıyık uçlarıyla birleştirilip alt dudak sağ ve sol yanları biçimlendirilerek şekil verilir.

Napolyon sakal: Dudak altı ve çenede sakal olduğu gibi bırakılıp,bıyık uçları yukarı doğru biçimlendirilerek tıraş edilir.

Smokin sakal: Günümüzde gençlerin yaygın olarak kullandıkları bir model olup, bıyık kılları dudak altı ve çene kılları ile birleşerek kulak uçlarına doğru sivriltilerek şekillendirilir.

Keşiş sakal: Bıyık ve dudak altı kılları da dahil, favori kısmından yanağa derince inilerek tıraş edilip, biçimlendirilir.

Çene sakalı: Sadece çenedeki kıllar bırakılıp diğer kısımlar tıraş edilerek şekillendirilir.

Kirli sakal: Elektrikli tıraş makinesiyle 2-3 günlük normal uzayan sakal biçimi olarak şekillendirilir.

Kalem bıyık, sakal: Çizgi şeklinde çene altına doğru bırakılıp diğer kısımlar tıraş edilerek şekil verilir.

Fantezi sakal: Favorilerden aşağı doğru tıraş edilerek bıyıklar burma bıyık şeklinde biçimlendirilir.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Eşime yalvara yalvara geçen yaz bu model sakal bıraktırdım tatil dönüşü kesti ama çok yakışmıştı.

cemree

=)=)
V.I.P
images?q=tbn:ANd9GcTII775g5FryCbu3UKuuYAXSuAFgHvoZFWha3Tup80o5jYxkfTm.jpg

images?q=tbn:ANd9GcSigewJECEbDF-9c0gyzhSJz-5C3OI5QUefG8MeCouK5kV7DdkjCg.jpg

images?q=tbn:ANd9GcS7ibRyaCbW9Nac_MHmqNBZ3QxCjEabB0g-69QARCAgCNS1indykA.jpg

sakal yüzümü tahriş ediyo olsa bile buna katlanabilirimmm :D:D ya ben çok yakıştırıyorum erkeklere sakalı bence çok tatlı duruyo yaaa tabi yakışana... ama gercekten sevdiğim bir olay .:D