• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yunanistan Neyi Var Neyi Yok; Satıyor

Papatya

V.I.P
V.I.P


yunanistan-neyi-var-neyi-yok-satiyor-3894891_4257_o.jpg


İflasın eşiğindeki Yunanistan'da hükümete ait üç özel jetten ikisi elden çıkarılıyor.

Başbakan Antonis Samaras, uçaklardan birinin, eğitim uçuşları ve ambulans amaçlı kullanılmak üzere orduya devredilmesi talimatı verdi. İkinci uçak, ordu ve hükümet tarafından ortaklaşa kullanılacak. Diğer uçak ise satılacak ve geliri, ordunun ihtiyaçları için sarf edilecek.

ADALARI DA SATIYORLAR

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras Fransız Le Monde Gazetesi'ne verdiği demeçte özelleştirme sürecini hızlandırmak ve nakit sıkıntısını aşmak için hükümetin adaların bazılarını satmayı veya kiraya vermeyi düşündüğünü dile getirmişti.

227 ADANIN DURUMU, SATILMAYA UYGUN

Samaras, satmayı ve kiraya vermeyi düşündükleri adaların, yerleşim bölgesi olarak kullanılmayanlar olacağını söylerken Ulusal Yunan Turizm Örgütü, yalnızca 227 adanın yerleşim alanı olmadığını bildirmişti.

AB Trokyası'ndan yeni kredi dilimlerini bekleyen ve ekonomiyi çevirmek için nakit bulmaya çabalayan Yunanistan aslında Ege Denizi'ndeki bazı adalarını satma süreci daha önce başlamıştı.

Hatta Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halifa El Thani'nin başında bulunduğu Katar kraliyet ailesi Oksia adlı Yunan adasını 5 milyon Avro karşılığında satın aldığı haberleri Nisan ayında basına yansımıştı.

 
Top