Yüksek Bel Pantolon Neyle Giyilir-renkli Yüksek Bel Pantolon-kombinler

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
80'li yıllar denince aklımıza gelen moda parçalardan biri olan yüksek bel pantolonlar tekrar geri döndü. Yüksek bel pantolonlar birçok vücut tipine yakışıyor olsa da kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Yüksek bel pantolonları kombinleyeceğiniz parçalar da oldukça mevcut.

Vücut tipleri: Yüksek bel pantolonu vücudunuza uyarlamak için bilmeniz gereken tek şey; yüksek bel pantolonun bacak boyunu uzun göstermesidir ve beli öne çıkarmasıdır.

  • Eğer beliniz ince değilse ve dikdörtgen vücut diye tabir edilen vücuda sahipseniz, bel bölgenizi daha kıvrımlı gösterecek yüksek bel pantolon belinizi daha ince gösterecektir.
  • Eğer üst vücudunuz alt vücudunuza göre daha uzunsa yüksek bel pantolon alt ve üst bedeniniz arasındaki orantısızlığı gizleyecektir. Üst bedeniniz daha kısaysa bu tarz pantolonlar giymemelisiniz.
  • Basenleriniz varsa yüksek bel pantolon basenlerinizi ön plana çıkaracaktır. Hırka ve blazer ceket gibi aksesuarlarla tamamlayıp, gittikçe daralan pantolonlar yerine bol paça ve yüksek bel pantolonlar giymenizi öneririm.
  • Üst vücudunuz daha genişse ve elma vücut tipine sahipseniz dikkatleri alt vücudunuza çekmek için yüksek bel pantolon kullanabilirsiniz.
Tamamlamak için: Yüksek bel pantolonla yaz/kış kombinlenecek çok parça vardır.

  • Crop top denilen belin üstünde biten kısa parçalar yüksek bel pantolonlar için ideal parçalardır. Büstiyerleri de yazın yüksek bel pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz.
  • Blazer ceket ve hırkalar da basenleriniz varsa yüksek bel pantolonlarla kombinleyebileceğiniz parçalardır.
  • Şık ve ince bir kemerle belinizi daha ince gösterebilirsiniz.
  • Gömlekler de yüksek bel pantolonlara çok yakışacak parçalardır. Bol ve dökümlü gömleklerle salaş ama şık bir tarz yakalayabilirsiniz. Gömleğinizi pantolonun içine sokmalısınız ancak bol bırakmalısınız.
  • Yüksek bel pantolonları stilettolarla kombinlemek çok hoş duracaktır. Topuklu ayakkabı vücudunuzun hatlarını daha fazla düzenleyecektir. Ancak günlük kullanmak istiyorsanız babetle kullanabilirsiniz. Kış için de bot iyi bir alternatif ancak kullanacağınız botun renginin pantolonla aynı renkte olması bacak boyunuzu kısa göstermeyecektir.
dbMdMkh.jpg
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bazıları fazla abartılı, bazıları ise yakışıyor bence. Acaba çıkarması zor oluyor diye mi düşük bel pantolonlar moda oldu ki ? :D
 
Top