• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

YouTube Resim içinde Resim özelliği ile iOS için yeniden devrede


YouTube tarafından hazırlanan “Resim içinde Resim” özelliği bir kez daha değiştirildi ve iOS kullanıcılarının isteği yerine getirildi. iOS 14, bu özelliği bütün iPhone kullanıcılarına sunmuştu.


Akıllı telefonların YouTube’a kazandırdığı üye sayısı oldukça fazla. 15 yaşına girmek üzere olan Amerikan video sitesi, Android kullanıcılarının çok sevdiği sistemleri iOS’a da uyarlamaya devam ediyor.
YouTube’a iPhone ve Safari aracılığı ile giren her kullanıcı daha önce bu seçeneği tercih ederek vakit kazanabiliyordu. Zira bu modu kullanan bir kişi hem mesajlaşabiliyor hem de, küçük bir ekran sayesinde, YouTube’dan video izleyebiliyordu.
2005 yılından beri hizmet veren video izleme platformu, böylesine işlevsel bir teknolojiyi YouTube Premium’a üye olmayan kullanıcıların elinden aldı. Böylece YouTube Premium isimli sisteme kayıt olmayan kişiler ne yazık ki Premium üyeliğine ücret ödeyenler kadar şanslı olamadı.
Bu özelliği yalnızca YouTube Premium’a üye olan izleyiciler kullanabiliyordu. Bugün itibarıyla artık böyle bir ayrım yok gibi gözüküyor. Premium üyeliği olmayan ve iPhone cihazı ile Safari’yi kullanan kişiler de “Resim içinde Resim” modunu kullanabiliyor.
İlgili konu hakkında herhangi bir açıklama yapmayan YouTube’un bu mevzuyu henüz kalıcı bir karara bağlamadığı söylendi. Buradan hareketle bu kararın kalıcı olup olmadığını anlamak için biraz bekleyeceğiz. Sizce YouTube böyle bir konuyu Premium isimli hizmete ücret ödemeyen kullanıcıların lehine olan bir hamle ile kapatır mı?
 
Top