• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yoksa Ayrılmanın Zamanı mı Geldi?

Papatya

V.I.P
V.I.P

Sadece içinde bulunduğumuz ilişkinin değil, çevremizdeki kişilerin de ilişkilerinin masallardaki gibi olmadığını, gün geçtikçe monotonlaştığını ve paylaşımların azaldığını ve tartışmaların arttığını biliyoruz. Kim istemez ki mükemmel bir ilişkiye sahip olmak? Sevmek, sevilmek ve takdir edilmek... Ama bu, gerçekten de bir hayalden ibaret çoğumuz için! O zaman elimizdekinin kıymetini bilmeli ve mümkün olduğu kadar yapıcı ve mutlu olmaya çalışmalıyız.

Bu soruları kendiniz yanıtlayın

En olmadık anlarda ortaya çıkan, bir türlü dizginleyemediğimiz 'dostumuz' ne diyor bu işe? Hiç durmadan ilişki durumunuzu sorguluyor arka planda ve ayrılığın da bir seçenek olabileceğini hatırlatıyor... Zor, ama bir ilişkinin gerçekten bitme noktasına gelip gelmediğini anlayabilir misiniz?

Ayrılık noktasına gelip gelmediğinizi daha detaylı düşünmeniz için işte size bazı sorular...

Normal bir ilişkide kendi kendinize bu sorulardan bazılarını soruyor olabilirsiniz. Ama iç sesiniz size 'çoğunu' yöneltiyorsa, 'ilişkilerde ayrılığın da bir seçenek olduğu' gerçeğini düşünmeye başlayabilirsiniz.

-Aranızdaki iletişim artık tamamen kopma noktasına mı geldi? Birbirinize herhangi bir konuda ve zamanda yönelttiğiniz sorular kısa ve öz mü?

-Size dokunduğunda ( ufak bir omuz teması mesela ) kendinizi geri mi çekmek istiyorsunuz? ya da aynı şekilde o hemen uzaklaşıyor mu?

-Seks hayatınız neredeyse yok gibi bir şey mi? Yakın gelecekte onunla kesinlikle seks yapmayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

-Üzerinde konuşulması gereken evle/işle/arkadaşlarınızla ilgili konularda hemen tartırşmaya ve hatta kavga boyutuna taşımaya mı başlıyorsunuz? Bu, uzun zamandır böyle mi devam ediyor?

-Sosyal medyada sizinle birlikte çektirdiği fotoğraflara yer veriyor mu? Profil resmi olarak kullanıyor mu? İlişki durumunda değişikliğe gitti mi?

-Hem siz hem de o, birlikte eskisine göre belirgin bir şekilde çok daha az mı zaman geçirmekten hoşlanıyorsunuz?

-Uzun bir zamandır size bir iltifatta bulunmadı mı? Siz bulunduğunuzda umursamaz bir tavır mı sergilemekte?

-Size her gün 'üzerime gelme, beni biraz kendimle başbaşa bırak, kendime zaman ayırmaya ihtiyacım var, boğuldum artık, sıkıldım artık' gibi cümleler mi kuruyor?

-Şaka ile de karışık olsa ayrılmak, farklı hayatlar kurmaktan mı bahsediyor? Bu konuda tehditlerde mi bulunuyor?

-Yıllık izinlerinizi, hafta sonu tatillerinizi birbirinizden ayrı programlar yaparak mı geçiriyorsunuz? Birlikte tatil yapma ihtimaliniz her ikiniz açısından da yok denecek kadar az mı?

-En yakın arkadaşıyla ilgili önemli bir gelişmeyi uzun zamandır sizinle paylaşmamış olduğu gerçeğini mi öğrendiniz? ya da siz artık arkadaşlarınızla ilgili ona herhangi bir şey anlatmak istemiyor musunuz?

- "Seni seviyorum" cümlesini duymayalı çok uzun zaman mı oldu? Dudaklarınızdan bu büyülü iki kelime bir türlü dökülmüyor mu?

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
images