Yılbaşı Rekorları: Görenleri Hayrete Düşüren Noel Temalı Dünya Rekorları

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P

Herkes yılbaşında eğlenmeye odaklanırken, iki elin parmak sayısını geçmeyecek kadar insan yılbaşı rekorları kırıyordu. Bazı insanlar yılbaşını en sevdikleri filmleri ve dizileri izleyerek, hediyeler satın alarak ve aile ile birlikte kaliteli ve eğlenceli zaman geçirerek kutlar. Ancak, diğerleri ise Noel temalı dünya rekorları kırıyor. Bu nedenle en ilginç yılbaşı dünya rekorlarını sıraladık. İşte birbirinden tuhaf yılbaşı rekorları.

1. En büyük “Nightmare Before Christmas” koleksiyonu​

Yılbaşı rekorları

Yılbaşı rekorları listemizin başında sevilen film Nightmare Before Christmas ile ilgili bir dünya rekoru yer alıyor. %95’lik Rotten Tomatoes puanına sahip olan Nightmare Before Christmas, herkesin yılbaşı filmleri listesinde bulunuyor. Ancak Çin’de yaşayan William Wong için bu bir takıntı.
William Wong, şu anda en fazla Nightmare Before Christmas temalı eşyaya sahip olduğu için dünya rekorunu elinde tutuyor. Koleksiyonunda tam olarak 2.020 eşya bulunuyor. 1993 yılında başladığı koleksiyonunda iğneler, mücevherler, mini figürler, Noel süsleri, giysiler ve hatta bir tuvalet kağıdı tutucusu bile bulunuyor.

2. Noel baskısı için poz veren eski Playboy modeli​

Patricia Paay

Patricia Paay, Aralık 2009’da Playboy Hollanda’nın Noel Sürümü için poz verirken bir dünya rekoru kırdı. 60 yaşındayken kameralara poz veren Patricia Paay, Playboy fotoğrafçıları için poz veren en yaşlı model oldu. Bu, daha önceden Playboy dergisi için 1984 ve 1996 yıllarında poz veren modelin üçüncü çekimiydi.
Baskı, bir kır evinin ormanında çıplak koşan Paay’in fotoğraflarını içeriyordu. Ancak dergi 2016’da yapılan bir duyuru sonrasında çıplak fotoğraf yayınlamayı bıraktı.

3. En büyük gizli Noel Baba oyunu​

Yılbaşı rekorları

Yılbaşı rekorları listemizde yer alan gizli Noel Baba oyunu (Secret Santa), yurtdışında çok seviliyor ve oynanıyor. Yılbaşında herkesin en sevdiği oyun olan gizli Noel Baba, yılbaşı hediyelerini isimsiz olarak verme fikrini ortaya atan Amerikalı hayırsever Larry Dean tarafından bulunmuştur. En büyük gizli Noel Baba oyununun dünya rekoru şu anda ABD’deki Lexington Katolik Lisesi’ndedir. 2013 yılının yılbaşında tam olarak 1.463 öğrenci ve öğretmen oyuna katılarak dünya rekoru kırdı.

4. Ökse otunun altında öpüşme rekoru​

Öpüşme

ABD’li bira şirketi Anheuser-Busch, bayram sezonu kutlamaları sırasında ökse otunun altında öpüşen en çok insan Guinness dünya rekorunun kırılmasını sağladı. Anheuser-Busch şirketi, geçen yıl 7 Aralık’ta Missouri’de düzenlenen ‘Brewery Lights’ kutlamasında 480 çiftin aynı anda öpüşmesini sağlayarak dünya rekorunun sahibi oldu.

5. Aynı anda en fazla kar meleği yapan insan rekoru​

Yılbaşı rekorları

Yılbaşı rekorları listemizde olağanüstü bir görüntünün oluşmasını sağlayan bir dünya rekoru yer alıyor. Muhtemelen var olan en iyi Noel temalı fotoğraflardan biri olan bu resim, 2007 yılında 8.692 kişinin aynı anda kar melekleri yaptığı sırada Kuzey Dakota’da çekildi. Etkinlik, Kuzey Dakota Eyalet Tarih Kurumu tarafından düzenlendi ve yeni bir dünya rekoru kırıldı.

6. En küçük yılbaşı kartı rekoru​

Noel kartı

2017’de İngiltere’deki Ulusal Fizik Laboratuvarı’ndaki bilim adamları, yalnızca 15 × 20 mikrometre (0.0006 × 0.0009 inç) boyutunda bir yılbaşı kartı oluşturmak için iyon ışınlarını kullandılar. Kart o kadar küçüktü ki, yaratıcıları kartı katlamak ve iç tarafına bir selam mesajı asmak için platin kaplı silikon nitrürden bir alt tabaka kullanmak zorunda kaldı.
Kartın hazırlanmasına yardımcı olan Dr. David Cox, kartın ‘bu ölçekte malzeme araştırmalarında kaydedilen ilerlemeyi gösterdiğini’ söyledi.

7. Noel Baba’nın elflerinin büyük buluşması​

Yılbaşı rekorları

Tayland’da yılbaşı ABD’de olduğu gibi kutlanmasa da, toplam 1.762 kişi Noel Baba’nın elfleri gibi giyinerek bu olayı kutlamaya karar verdi. Etkinlik, 2014 yılında Siam Paragon Development Company tarafından çok katı protokollerle birlikte düzenlendi. Aslında sayı daha fazla olabilirdi, ancak 14 kişi kostümleri çizik olduğu için etkinliğe katılamadı.

8. En uzun dilek listesi​

Dilek listesi

Ülkemizde pek olmasa da, Noel kutlamalarının yapıldığı ülkelerde yaşayan çocukların hepsi Noel Baba’ya dilek listesi yazmıştır. Elbette çocuklar dilek listelerini tek bir A4 kağıt ile sınırlı tutmuşlardır. Ancak 2017’de Beijing Hyundai ve Çin’deki Mohe Turizm Bürosu, 124.969 dilekten oluşan bir dilek listesi yapmak için birlikte çalıştı. Listenin tamamlanması tam olarak 6 gün sürdü.

9. En hızlı pişmiş hindi kesme rekoru​

Yılbaşı rekorları

Geldik yılbaşı rekorları listemizin sonunda yer alan dünya rekoruna… En hızlı pişmiş hindi kesme rekorunun bir kasabın veya şefin elinde olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Paul Kelly, 2009 yılında pişmiş bir hindiyi 3 dakika 19.47 saniye içinde keserek dünya rekorunun sahibi oldu.
Paul aslında bir hindi çiftçisi ve yarışmaya organik hindi şirketi KellyBronze’nin 25. yıl dönümünü kutlamak için ev sahipliği yaptı. Paul ayrıca, en kısa süre üç pişmiş hindi kesme rekorunun da sahibi.

Alıntı
 
Top