• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yediklerimiz ve İçtiklerimiz

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Sigara Sakızlar

Tam bir sigara görünümünde, filtresi de kırmızıydı..

Annemlerin karşısına geçip sigara içiyomuş gibi yapmuştım ilk çıktığında ve acaip panik olmuşlardı icon kikirik - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçeceklericon kikirik - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçecekler ..Sonra büyük bi zevkle kağıdını yırtıp, sakızı ağzıma atıp balon yapmıştım onlar da derin bir oh çektiydi smile - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçecekler

Cino

kayısılı,muzlu,çilekli vb meyve aromalı bir çikolataydı.reklamı hala kulaklarımda çınlar 50 lira diye

Uludağ Gazoz

80'li yıllara dair bir içecek olmasa da o günlere damgasını vuran bir semboldü. Ama gerçekten içenler bilir diğer gazozların tadından farklıydı. Bilmiyorum neden? Çok severdim. İlkokula giderken 2 buçuk lira günlük harçlığımın 2 lirası simit ve uludağ gazoza giderdi. Ekmek o dönemde 2,5 liraydı. Şimdi aynı tadda yine satılıyor biraz daha küçük şişelerde. denemediyseniz deneyin derim. (Biraz reklam gibi oldu ama inanın bir çıkarım yok!)

"1933 yılından beri aynı gizemli formül ile üretilen ve içecek sektöründe bir efsane haline gelmiş orijinal Türk Gazozu.

Yıllardır değişmeyen Uludağ gazoz formülünün bir sır gibi saklandığını ve bu formülü şu an sadece 3 kişinin bildiğini biliyor musunuz?"

Para Çikolatalar

sanırım artık yoklar..valla sahtede olsa insana zenginlik hiisi veriodu.. icon kikirik - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçeceklericon kikirik - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçecekler
hatırlıorumda bi keresnde tüm bayram harcılgmla bu cikolatalrdan almsıtım ve karda oldugumu düşünmüştüm smile - Nostalji & 80'li Yıllarda Tüketilen Yiyecek Ve İçecekler böyle sarı sarı

Lezzo

Oralete benzerdi ama tadı ve biçimi oralate göre değişikti. Lezzo toz gibiydi, oralet ise tane tane. Kaşık kaşık yerdim. Ne güzeldi bunun da tadı ya. Portakallısı vardı başka çeşidi varmıydı bilemiyorum?Sıcak yada soğuk içerdik

Leblebi Tozu

okul önlerinde arabalrda satarlardı..bakkalda da bulunur şekerle karıştırlır afiyetle yenirdi.Sonrada ağzında leblebi tozu varken ABDULLAH demeye çalışılırdı

Meybuz

Evet yemeyen ve sevmeyen var mı arkadaşlar?

Aydede Bisküvi

mavi poşetli üzeri kristal şekerli,gülümseyen suratlı yuvarlak bir bisküviydi...
ben çok severdim...

Elma Şekeri

bunu herkes bilir hala daha satılıyor...
yeşil veya kırmızı bütün elmanın üstü kırmızı renkli kaplama bir şekerle bakkallarda satılırdı...
tadı çok hoştur..

Horoz Şeker

açıkta satılan kırmızı renkli bir horoz şekilli bir şekerdi...

Şemsiyeli Çikolata

yeşil renkte jelatin kaplı şemsiye şeklindeki çikolata sanırım hatırlayacaksınız..

Yumiyum

pembe ambalajlı uzun ince dişlere yapışan bir şekerdi...

Sulugöz

bu sakız üstünde sanki aspirinin toz hali kaplanmış yuvarlak şekilli bir sakızdı...
İnanılmaz ekşiydi o ekşilik bazen gözümü yaşartıyordu

Düdüklü Şeker

ambalajdan çıkarıp üfleyince sorun yok ama beyaz plastik saplı düdüğün ucundaki şekeri yiyince düdük ötmezdi...

Patlayan Şeker

lk geldiğinde çok pahalı olan bu aburcubur sonrdana her çocuğun ağzında idi..ağzınızda garip bir tat ve gülümse bırakan garip madde..kim bilir içinde ne vardı

Bunlardan hangilerini hatırlıyorsunuz ya da başka var mı hatırladığınız?