• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yaşlılarla ilgili 6 yanlış anlama

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Yaşlı insanlara ve yaşlanma sürecine eşlik eden pek çok efsane vardır: cinsellik kaybı, kötü karakter, depresyon ve uzun bir süre.

Rasyonel olmaktan uzak, belirli yaş gruplarındaki özellikleri genelleştirme hatasıyla karşılaşıyoruz ve yaşlı insanlar genellikle en kötü duraklardır. Düşünme biçimindeki modası geçmiş bir imaja, yaşamı ve bağlanma biçimindeki bir retrograd vizyonu bütünleştiriyoruz, her zaman medyayı ve kendileri gösterdikçe gerçeklikle daha fazla çarpışan bir şey.

Efsaneler ve üçüncü yaş hakkında genelleştirilmiş hatalar​

Bununla birlikte, bu efsaneler yaşlıları temsil eden istisnaların sayısına rağmen hayatta kalmaktadır.


Bunlar s Yaşlılarımız hakkında hatalı bir şekilde oluşturduğumuz eis fikirleri .

1. Yaşlanma fiziksel ve zihinsel bozulma anlamına gelir​

Yaşlandıkça yeteneklerimiz azalabilir, ancak bu mutlaka zayıflatıcı fiziksel ve zihinsel bir bozulma yaşadığımız anlamına gelmez. Anahtar, yaşlılıkla en uygun düzeyde yüzleşmek için aktif kalmaktır. ve böylece işlevsellik kaybını önler. Birincil sağlık ajanı olun ve geleceğimize inandığımız şeyden uzaklaşmak yerine onu tanıtın.

İlginizi çekebilir: "Hafif Bilişsel Bozukluk (DCL): kavram, nedenleri ve belirtileri"

2. Yaşlı insanlar kötü karakter geliştirir​

sık sık kantatik, iddialı ve kötü eğitimli yaşlı insanlar hakkında konuşuyoruz . Ancak, bu davranışların yaşlılara özel olmaması nedeniyle genelleme hatasına düşüyoruz. Güzel, eğitimli ve sevgi dolu bir kıdemli tanıyor musun? Eğer öyleyse, bu hataya düşmeyin.


3. Hepimiz yaşlanmayla aynı kaderimiz var​

"Şu an yürüttüğüm eylemler geleceğimi belirleyecek." Bu bir gerçek, bu yüzden ne tür bir yaşam sürdüğüne bağlı olarak . Şimdi kendinize dikkat edin ve aktif yaşlanma ilkelerini izleyin.

4. Yaşlanma cinsellik kaybı ile eş anlamlıdır​

Cinsellik yaşam boyunca kalır. Yaş ile aktivitesini azaltabilir, ancak arzu kalır yanı sıra, onun genital işlevini egzersiz.

5. Yaşlandıkça daha işe yaramaz hale geliriz​

Bu fikir kişisel gelişim ve özerklik için fırsatları olumsuz yönde etkilemektedir.

Ayrıca, sosyal izolasyona katkıda bulunur ve zihnin durumuna saldırır. Öyle ciddi ki, diğerleri bunu bu şekilde hissettikleri gibi yaşlılar hakkında düşünürler. Bir şeye inanmazsam, eylemlerim onların arayışına yönlendirilmez.


6. Yaşlı insanlar gençlerden daha üzücü​

Üzüntü yıllar ile bağlantılı değil, yaşam koşullarına bağlı. ve yüz yüze geldik ve üstesinden geldik. Yaşlı insanlar daha önemli kritik anlar yaşayacaklar, doğal, ama yaşam deneyimi onlara ileriye gitmek için araçlar veriyor. Yaşlıların büyük bir çoğunluğu refah ve mutluluğu yüksek derecede yansıtmaktadır.

Sonuç olarak​

Blogdan CSIC Ağında Yaşlanma Sonuç olarak ...:

Yaşlılık sadece rahatsızlıklarla birlikte değil, aynı zamanda mutluluk da getirir. Mutluluğu azaltan yaşlanma değil, yaşlanma ile ilişkili durumlar. ”

Ve biz, yaşlanmayı öğretmediğimiz, ama sakat bir yaşlılığın ve genelleştirilmiş bağımlılığın imgesi değiliz. Bugün, olgunluk, doluluk anında arayan sağlıklı ve aktif insanlar tarafından karakterize edilen yaşamın bir aşamasıdır. Hayatta yapmak istedikleri her şey ve pek çok nedenden dolayı olamazdı.

Şüphesiz, 60 ila 90 yaşlarında, mutlu, aktif, bağımsız, enerji dolu ve sağlıklı insanlarla tanıştığınızı düşünmeyi bırakırsanız. Eğer öyleyse, aşırı genellemeye girmeyin ve gelecekte size örnek teşkil eden tüm mitlerle çelişmeyin
 
Top