Yasemin Ergene Kimdir?

Papatya

V.I.P
V.I.P

Yasemin Ergene Kimdir?
Yasemin Ergene Biyografisi
Yasemin Ergene Hakkında Bilgiler
Yasemin Ergene

(d. 22 Ocak 1985, Hamburg), Almanya doğumlu Türk aktris, model, dizi ve sinema oyuncusu.

aD4zL2.jpg

Aşk Oyunu dizisinde Ekin Serbest Teksoy ve Doktorlar dizinde Ela Altındağ karakteri ile tanınmıştır.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu Ergene, 16 Temmuz 2011'de İzzet Özilhan'la evlenmiştir. Emine isminde 2012 doğumlu bir kız çocuğu ve Ela isminde 2013 doğumlu bir kız çocuğu vardır.

ZVr99g.jpg

Yasemin Ergene’nin ikiz erkek kardeşi ve birde abisi vardır. 3 yaşında iken ailesinin Almanya’dan dönüş yapmasıyla Tekirdağ’ın Mürefte Kasabasına yerleşen Ergene ilköğretim ve lise eğitimini bu küçük ve şirin kasabada tamamladı.

zVW00O.png

ZVr93g.jpg

Henüz 15 yaşındayken Gaye Sökmen Ajans’ın düzenlediği Elite Model Look’a katıldı ve ilk ona girdi. O yıllarda Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak modellik yapan Yasemin Ergene oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen Ergene bunun için İstanbul’a gelerek Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Onu ilk olarak 2002 yılında Trt ekranlarında yayınlanan “Koçum Benim” dizisinde izledik. Bunun devamında “Çocuğun Var Derdin Var”, “Ah Be İstanbul” , “Aşk Oyunu” ve “Doktorlar” dizilerinde oynayan Ergene’nin yıldızı parlamıştır. Kendisi “Hırsız Var” ve “Vizontele Tubaa” adlı sinema filmlerinde de başarılı oyunculuğunu bir kere daha bizlere göstermiştir. Bu dönemlerde birçok reklam filminde de onu izledik.

Oyunculuğunun yanı sıra evliliği ile gündeme gelen Ergene 16 Temmuz 2011’de 5 yıldır birlikte olduğu Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan ile evlendi.
Mart 2012’de anne olan Ergene kızına eşinin annesinin ismi olan Emine adını verdi. 27 yaşında olan genç ve güzel oyuncu şu anda eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde devam ettiği için oyunculuk hayatına bir süre ara verdi. Ergene kendini naif ve çekingen biri olarak tanımlarken, at binmenin onun için çok büyük bir keyif olduğunu ve özgüvenini arttırdığını belirtmiştir.

Alıntıdır.