• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yaşamımızı daha kaliteli hale getirebilmek için neler yapabiliriz?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ben genel bir soru sormak istedim. Çünkü zamanı kaliteli kullanamamak bir çoğumuzun yaşadığı bir sorun diye düşünüyorum.
Hepimiz şehrin monoton ve sıkıcılığından müzdaribiz. Rutin, önceki günden farksız bir yaşam ve bunun gibi bizleri bunaltan bir çok neden.
Daha doğrusu monoton yaşamımızı nasıl renklendirebilir ve kendimizi boşvermişlikten nasıl kurtarabiliriz?

Ben genel bir soru sormak istedim. Çünkü zamanı kaliteli kullanamamak bir çoğumuzun yaşadığı bir sorun diye düşünüyorum.
Hepimiz şehrin monoton ve sıkıcılığından müzdaribiz. Rutin, önceki günden farksız bir yaşam ve bunun gibi bizleri bunaltan bir çok neden.
Daha doğrusu monoton yaşamımızı nasıl renklendirebilir ve kendimizi boşvermişlikten nasıl kurtarabiliriz?

Merhaba:))monoton hayatının renklendiğini hayal ettiğinde renkleri nasıl durumlarla canlandırdığını öğrenebilir miyim ? :)))

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Merhaba:))monoton hayatının renklendiğini hayal ettiğinde renkleri nasıl durumlarla canlandırdığını öğrenebilir miyim ? :)))
O zaman hayal ettiğim renge mavi, rengin açıklamasına da özgürlük diyelim.
İşsiz ve vaktinin çoğunluğunu evde geçiren biri olarak, bu durum baya bir sıkıcı olmaya başladı.
Birçok iş başvurusunda bulunmama ve üniversite mezunu olmama rağmen görüşmeye dahi çağrılmıyorum nerede yanlış yaptığımı bilmiyorum. İster istemez çalışmayınca ailenin eline bakıyorsun ve istediğin gibi hareket edemiyorsun.
Başörtülüyüm bazen bunun mu etkisi var işe alınma sürecinde diye düşündürüyor insanı.
Kısacası renkli hayattan özet, özgürlük diyebiliriz :)

Anladığım kadarıyla özgürlük sizin için çok önemli bir değer. Ve bu değeri yaşayabilmek için hayatınızda değişmesini istediğiniz bazı durumlar var. Özgür olabilmeniz için değişmesi gereken ilk koşul ( sizin için en önemli koşul) hangisi?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Anladığım kadarıyla özgürlük sizin için çok önemli bir değer. Ve bu değeri yaşayabilmek için hayatınızda değişmesini istediğiniz bazı durumlar var. Özgür olabilmeniz için değişmesi gereken ilk koşul ( sizin için en önemli koşul) hangisi?
Özgürlüğü çok arayan biri değilim aslında. Kendim için birşeyler yapmayı özlemek diyelim buna.
Kendime vakit ayırabileceğim bir zaman dilimi olması yeterli benim için. Ve değişmesi gereken tek koşul olarak bu diyebilirim. Bu bile benim için bir özgürlük ifadesi olabilir.

Merhaba Zeyno,öncelikle foruma yeni katılan biri olarak oluşan gecikmelerden dolayı özür dilemeliyim. Henüz tam anlamıyla forum olayını çözemedim. Ben de dönüşüyorum :) Renkli hayatı özgürlük,özgürlüğü de kendin için bir şeyler yapabilecek,kendine ayırabileceğin bir zaman dilimi olarak gördüğünü anlıyorum. Kendine zaman ayırdığında neler yapacaksın? Sen gerçekten kendin için ne yapmakistiyorsun?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Merhaba Zeyno,öncelikle foruma yeni katılan biri olarak oluşan gecikmelerden dolayı özür dilemeliyim. Henüz tam anlamıyla forum olayını çözemedim. Ben de dönüşüyorum :) Renkli hayatı özgürlük,özgürlüğü de kendin için bir şeyler yapabilecek,kendine ayırabileceğin bir zaman dilimi olarak gördüğünü anlıyorum. Kendine zaman ayırdığında neler yapacaksın? Sen gerçekten kendin için ne yapmakistiyorsun?
Merhaba Dönüşüm. Estağfirullah, elbette sizinde bir yaşamınız var özüre hiç gerek yok :)
En başta kafamı dinlemeye ihtiyacım var. Ayrılan zaman öncelikle bunun için gerekli olacak. Kafamı dinlemenin yoluda, adımı daha az duymaktan geçecek. Adımı yani Zeynep ismini duymaktan, beynim birçok şeyi hafızamdan siler oldu. Kafamda Zeynepler uçuşuyor diyebilirim :) Kendim için ilk istediğim bu ama benim elimde olmayan bir şey ve ben nasıl çözeceğimi inanın bilmiyorum :)

İsmini duymadığın zaman kafan dinlenecek galiba? İsmini hiç duymadığın bir ortamda kendini hayal etmeni istesem burası nasıl bir yer olurdu? Kendini nasıl hissederdin? Her şeyin bir bedeli var? Bu bedeli ödemeye hazır mısın?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İsmini duymadığın zaman kafan dinlenecek galiba? İsmini hiç duymadığın bir ortamda kendini hayal etmeni istesem burası nasıl bir yer olurdu? Kendini nasıl hissederdin? Her şeyin bir bedeli var? Bu bedeli ödemeye hazır mısın?
Sorunlar olmasa adımı daha az duyardım diye düşünüyorum. Sevdiklerim olmadan elbette olmaz.
Ama bazen insan yalnız kalmaya ihtiyaç duyuyor.
Yalnız kalabileceğim neresi olursa hiç farketmez şu an için.
Hayatı olağanüstü yaşamak çok yordu. Ve artık bu durum rutine bağladı sanki. Hep olağanüstü durumlarla karşı karşıyayız. Ve ben bu olağanüstü günlerden, sessiz sakin günlere dönmek istiyorum açıkcası.
Ve iyi hissederdim kendimi. Kafamı dinleyene kadarda kabuğumdan çıkmazdım.
Evet herşeyin bir bedeli var. Ama ben zaten bana ait olmayan bedellerde ödüyorum. Bahsettiğiniz bedel her neyse onuda öderim sanırım tabi çevremdeki insanları sıkıntıya sokacak birşey değilse :)