Yasaklanan En Ünlü Kitaplar

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
'kitap' ve 'yasak' kelimelerinin bir araya gelmesi mumkun olmamali.. gecmiste boyle seyler yasanmamaliydi..yasanmamali..

bu aralar da Seker Portakali isimli kitapla ilgili bir seyler soyleniyordu.

yasaklar cignenmek icin ama

müstehcen diye 100 temel esere alınmamıştı,siyasilerimizin aklları hep bir yerlerinde olunca normal böyle davranışlar...

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bir dönemin yasaklılarındandı bazıları. Şimdi ise kitapçılarda bulunabiliyorlar. Yasaklanmalar bana saçma geliyor. Dar Agacında Uç fidanı okumuştum. Her kitabın okunması,okuyucuya bırakılmalı bence. Okuyunca illaki kendi düşünceleriyle idameler yapacaktır.

Ninova

Ya heRru Ya MeRru !
Elif safak baba ve p*ci okudum ben :)
Genelde gerceklerin solendigi yerde olur yasaklar.
yasar kemalin kitaplarini baska kitap kabina koyup okurlarmis.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Elif safak baba ve p*ci okudum ben :)
Genelde gerceklerin solendigi yerde olur yasaklar.
yasar kemalin kitaplarini baska kitap kabina koyup okurlarmis.

bende yasaklara karşıyım,buna insanlar karar versin derim ama elif şafak konusunda katıyım,okuduğuma pişman değilim ama kelimeleri kullanırken yazarlar daha doğal olmalılar,yazmak için yazmamalılar ;)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Onu cok okudum bit palas siyah sut ask falan.
Yasaklar delinmek icin :w

bende elif şafak okurum ama bu yasaklanan kitabı hakkında katıyım demek istedim...okunası güzel kitapları vardır,okudukça okumak istiyorum ben,şehrin aynaları,babam ve ben,kağıt helva,beşpeşe,pinhan,şemspare,mahrem,firarperest gibi...

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Darağacında üç fidan kitabında bahsi geçen katil ve hırsızlar öyle masum suçsuz günahsız anlatıldıki sanki birer efsane oldular. Elbet idam etmek yanlış karşıyım buna hapis cezasını çektikten sonra serbest kalmalıydılar. Ama suçlularında efsane gibi anlatılmasınada gönlüm razı olmaz.