• Merhaba Ziyaretçi.
    "Siyah Beyaz" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizinde bu yarışmaya katılamanızı isteriz.

Yasaklanan En Ünlü Kitaplar

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye

testtesttest

'kitap' ve 'yasak' kelimelerinin bir araya gelmesi mumkun olmamali.. gecmiste boyle seyler yasanmamaliydi..yasanmamali..

bu aralar da Seker Portakali isimli kitapla ilgili bir seyler soyleniyordu.

yasaklar cignenmek icin ama

müstehcen diye 100 temel esere alınmamıştı,siyasilerimizin aklları hep bir yerlerinde olunca normal böyle davranışlar...
 

Çağlayağmur

😷
Süper Moderatör

testtesttest

Bir dönemin yasaklılarındandı bazıları. Şimdi ise kitapçılarda bulunabiliyorlar. Yasaklanmalar bana saçma geliyor. Dar Agacında Uç fidanı okumuştum. Her kitabın okunması,okuyucuya bırakılmalı bence. Okuyunca illaki kendi düşünceleriyle idameler yapacaktır.
 

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye

testtesttest

Elif safak baba ve p*ci okudum ben :)
Genelde gerceklerin solendigi yerde olur yasaklar.
yasar kemalin kitaplarini baska kitap kabina koyup okurlarmis.

bende yasaklara karşıyım,buna insanlar karar versin derim ama elif şafak konusunda katıyım,okuduğuma pişman değilim ama kelimeleri kullanırken yazarlar daha doğal olmalılar,yazmak için yazmamalılar ;)
 

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye

testtesttest

Darağacında üç fidan kitabında bahsi geçen katil ve hırsızlar öyle masum suçsuz günahsız anlatıldıki sanki birer efsane oldular. Elbet idam etmek yanlış karşıyım buna hapis cezasını çektikten sonra serbest kalmalıydılar. Ama suçlularında efsane gibi anlatılmasınada gönlüm razı olmaz.
 
Top