Yasak aşk neden yaşanır?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Bugüne dek ünlüler dünyasında pek çok yasak aşka tanık olduk. Yasak aşk yaşayan ünlü erkekler de oldu, ünlü kadınlar da... Hafızalara kazınan yasak aşklar arasında 1980’lerde yaşanan Hülya Avşar-Tanju Çolak aşkı da var, Ebru Şallı’nın Uğur Akkuş’la yaşadığı çiçeği burnunda aşk da. Kimi aşkının arkasında durdu, kimi duramadı. Bakın konunun uzmanları yasak aşkları nasıl yorumladı...

‘Baskın annenin, zayıf babanın ürünü’
Aşkım Kapışmak (Davranış Bilimleri Uzmanı)

Evli erkeklerle birlikte olan kadınlarda küçüklükten kalma anne-babayla ilgili sorunlar var. Zamanında babasına ulaşamayan kadınlar bu erkeklerde babasına ulaşmaya çalışıyor. Diğer kadın da aslında anneleri. Bu tarz ilişkilere giren erkeklerse genelde çocukluğundan itibaren çok övülmüş, anneleri tarafından aşırı destek almış. Ne kadar çok kadın olursa kendilerini o kadar güçlü sanıyorlar. Yasak ilişkiler çoğunlukla baskın annenin, zayıf babanın ürünüdür.
x1052919_620x360.jpg.pagespeed.ic.UyuIY_4tTv.jpg

‘Bu ilişkilerin sebebi parasal’
Alanur Özalp (Uzman Psikolog)

Bu ilişkilerin sebebi parasal. Ünlü kadınlar albüm yapmak, reklam vermek ve tanıtım yapmak istiyorlar. Birlikte oldukları erkekler de onları finanse ediyor. Evli oldukları halde ünlü kadınlarla birlikte olan erkeklerse bu sayede çevrelerine ne kadar güçlü, istenilen ve performansı iyi bir erkek olduklarını aktarmış oluyorlar.

Ünlerini artırıyorlar ’
Prof. Dr. Kerem Doksat (Psikiyatr)

Evlilik geri dönüşü olmayan bir yol. Evli insanların farklı kişilerle ilişkileri olabiliyor. Kadınlar ve erkekler bu şekilde ünlerini artırıyorlar. Evli erkeklerin özellikle ünlü kadınlarla birlikte olması aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor.

‘Mutluluk kıskanılabilir’
Selin Karacehennem (Psikolojik Danışman, İlişki Terapisti)

Kadın, eğer kendisi mutlu değilse bir başka kadının mutluluğunu kıskanabilir. Evli erkek kendisinden daha varlıklıysa bunu da bir avantaj olarak isteyebilir. Öte yandan, bir erkek evli bir kadınla ilişki kurmuşsa bu onun için maddi-manevi bir huzursuzluk kaynağı olmaz
 
Top