Yanlızlık...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Evet yanlızlık... Üzerine bir sürü şarkılar, yazılar, şiirler yapılan yanlızlık. Şimdilerde benim kapıma dadandı. Kovsamda gitmiyor kovmasamda. Ne garip, oysa bazen yanlız kalmak ister her insan, ama bazende çıldırtır yanlızlık... Gerçi yanlız olmasanda yanlızsındır bazı durumlarda, şaşa kalırsın. Ne oluyor anlamazsın, anlamayada çalışma zaten. Dipsiz bir kuyumu desem uçsuz bucaksız mı desem ne desem bilmem. Yanlızlık işte... Ne dersen de. Ama elbet bir gün son bulur bu yanlızlık, çağırsamda gelmez artık. Kapımda ne kadar daha duracak bilinmez ama ben onun gitmesini beklemeden gideceğim ondan. Asla yanlız kalmaya tahammülüm yok, niyetimde... Varsın o kapılara dadansın. Kendine yeni mahkumlar arasın... Dedim ya ben ona mahkum olmayacağım... Aslında sanıldığı kadar uzaklardan gelmiyor, hemen yanımızda yanlızlık, onu çağırmasakta yanımızda. Onu konuk etmek, ona esir olmak yerine ondan uzak durmalıyız, cesaretini kırmalıyız. Bir daha kapımıza dadanacak cesareti bulamasın... Hiç yanlız kalmayın. EMİ...