Yalnız ve mutlu olmak-Yalnızlığın avantajları

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
eBYrfB0.jpg
1. Kendinizi dinleyin ve kendinizi daha iyi tanıyın.
Yalnız olmak, kendinize daha fazla vakit ayırmanıza ve kendinizi daha sık dinleyebilmenize olanak tanır. Bu zamanı, nelerden hoşlandığınız ve nelerden hoşlanmadığınızı ve en çok neyi istediğinizi daha iyi anlayabilmek icin değerlendirin. Genellikle ilişkilerde bir taraf, kendisininkilerden çok diğer tarafın ihtiyaçlarını önemser. Tehlikeli olabildiğini farketmeksizin, kendimizi ikinci plana atarız. Yalnız olmak, kendimiz için zaman harcayabilmemize olanak sağlar. Biraz bencil olun ve sadece kendinizi düşünün. Kendinize ilgi gösterin, ihtiyaçlarnızı dinlemeye vakit ayırın ve dengenizi yalnız olarak oluşturun. Kendinizi dinlemeyi ve sevmeyi öğrenin.


2. Bir birey olarak büyüme zamanı, kendinize özel zaman.

Bazı ilişkiler, travmatik bir sonla biterler ve bu da hayata karşı olan iyimserliğimizi, kendimize olan güvenimizi büyük oranda zedeler. Yalnız olduğunuz zamanları, kendinizi daha iyi tanımak, yaralarınızı sarmak ve hayatınızın merkezini yeniden belirlemek için kullanabilirsiniz. Nasıl bir insanla birlikte olmak istediğinizi düşünün, limitlerinizi ve duygusal bir ilişkide neleri kabul edebileceğinizi belirleyin. Bunları düşünerek kendinizle vakit geçirmekten keyif alın. Kendinizi sevin ve dünyadaki en müthiş insan olduğunuzu ve yalnızlığın size mutluluk verdiğini düşünün.

3. Arkadaşlarınıza ve hobilerinize zaman ayırın.
Bazıları, kendilerini tanımak ve sevmekten önce, diğer yarılarını bulmak için arayışa girmeyi gerekli görürler. Bu düşünceyi takıntı haline getirirsek, kendimizi eksik hissetmeye başlamamız kaçınılmaz. Şu andan itibaren kendinizi artık bütün ve sağlıklı bir insan olarak görmeye başlamalısınız. Siz kendinizle vakit geçirmekten keyif aldığınız müddetçe, sizi hakeden, sizi siz olduğunuz için sevecek ve varlığıyla sizi mutlu edecek doğru insan sizi nasılsa bulacaktır. İlle de öbür yarınız olmak zorunda da değil üstelik. Karakter, tutku, erdem ve de hata açısından birbiri ile uyumlu kombinasyonda herhangi iki insan pekala mutlu ve istikrarlı bir birlikteliği yürütebilirler. Bununla birlikte, kendine güveni olan, sağlam karakterli, güzelve de yalnız başına bir bütün olduğunuza olan inancınızı koruyun. Ayna karşısında olduğunuz zamanlarda gülümseyin ve unutmayın; yalnız veya biri ile birlikte, en önemli şey, sizin mutluluğunuz. Kendinizi sevmeyi öğrenin, kendinize olan güveninizi besleyin ve bir saniyeliğine bile olsa, mutlu olmanın önkoşulunun bir ilişki olduğunu düşünmeyin. Bazen kendimizi zehirli ve zararlı ilişkiler yaşarken bulur ve en doğru çözümün yalnızlıktan geçtiği düşüncesine kapılırız. Ancak asıl olan, kapılarınızı dış dünyaya tamamen kapatmaksızın, kendi varlığınızla mutlu olabilmeniz, bağımsızlığın kıymetini bilebilmenizdir. Aşk her zaman yaşamaya değer bir maceradır, ancak kendi yüreğinizin sesini hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz.

 
Son düzenleme:
Top