• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Xp Kullanananlar İçin İpuçları

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Rezerve Bant Genişliğinin Serbest Bırakılması:

Windows XP, ağ aktarım hızının standart olarak yüzde onunu özel işlemler için rezerve eder.

Söz konusu sınırlandırmayı kaldırmak için Başlat/Çalıştır ‘a

gpedit.msc

yazın. Karşınıza gelen ekranda Bilgisayar Yapılandırması altında bulunan;

Yönetim Şablonları / Ağ / QoS Paket Zamanlayıcı dizinini etkinleştirin.

Buradaki Ayrılabilir bant genişliğini sınırla kaydına çift tıklayın ve ayarını Devre Dışı olarak değiştirin.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Cevap Vermeyen Uygulamayı Daha Hızlı Kapatmak:

Bunu için Regedit de HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop anahtarına ulaşıyoruz. Bu anahtar altındaki HungAppTimeout değerini 500 yapın.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sistem Bip leri Kapansın:

Arada çık bip seslerinden sıkıldıysanız Regedit den HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Sound anahtarına ulaşın. Beep değerini no olarak değiştirin.

M

misafir

Ziyaretçi
Xp kulaniyorum pc yeni formatladim ekrana kucuk kutucuklar halinde Messenger-service reklamlari geliyor nasil yok ederim bunu yardimci olurmusunuz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Üye olurken reklam gösterimini içeren seçenekleri seçmiş olmalısın. Bu yüzden olduğunu tahmin ediyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Doğrusu problemi tam olarak anlayabilmiş değipim. Msn balattığında gelen Msn Today penceresi değil sanırım kastedilen.

M

misafir

Ziyaretçi
ekrana Messenger-service reklamlari geliyorsa Start >>> Uitvoreren>>> orya girip MSCONFIG yazip services yazan yerde tiklayip orda messenger isaretini kaldirin sorun cozulmus olur