Xiaomi Mi 11 nasıl olacak?

Akıllı telefon pazarında 2021 yılı ile birlikte yeni bir şehir efsanesi daha hayata geçecek. İlk kez geçtiğimiz yıl OPPO tarafından fiziki olarak resmen gösterilen ekran altı kamera teknolojisi önümüzdeki yıl itibariyle birçok üretici tarafından kullanılacak.

Bu üreticilerden birisi de Xiaomi. Xiaomi’nin kurucusu ve CEO‘su Lei Jun geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda bu teknolojiyi resmen bizlere gösterdi. Bugün ise Lei Jun yeni bir paylaşım daha yaptı ve önümüzdeki yıl bu teknolojiyi kullanacaklarını dile getirdi. Bu da Xiaomi Mi 11 ile ilgili dedikoduların başlamasına sebep oldu.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 teknik özellikleri belli oluyor!​

Görünen o ki; yeni nesil Xiaomi Mi 11′in ekran altı kamera ve Snapdragon 875 kullanan ilk telefon olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta ZTE Axon 20 5G modeli ekran altı kamera teknolojisi ile birlikte pazara sunuldu ama Xiaomi‘nin geliştirdiği teknoloji bunun çok ötesinde bir teknoloji.

Yeni nesil Mi 11 ile ilgili söylentiler arasında 120W hızlı şarj desteği de bulunuyor. Biliyorsunuz bu teknoloji ilk kez geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Mi 10 Pro modeli ile karşımıza çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteci Mi 11‘in prototipini gördüğünü duyurmuştu. Bu gazetecinin açıklamasına göre telefonda ekran altı kamera teknolojisi yerine Infinty-O denen ekran altı kamera bulunuyordu. Bunun da bir prototip olduğunu düşündüğümüzde ekran altı kamera teknolojisnin daha bitmediğini anlayabiliyoruz. Xiaomi‘nin elini çabuk tutması gerekiyor. Zira Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi kapsamında birçok ekran altı kameralı telefon tanıtılabilir…

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında Mi 10 almayı düşündüm hatta uzun süre bekledim çıkmasını ama 8500 TL ile piyasaya sürüldüğünde fiyat/performans telefon özelliği bir telefon olma kriterinden uzaklaştığı için almadım.

Xiaaomi mi 11'in 10.000 :TL nin aldında olmayacağını düşünüyorum :)