Xf2 - Yenilikler ve Forum Geleceğimiz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
XenForo 2.0 sürümüne ait ilk Beta1 sürümü yayınlandı arkadaşlar. Stabil sürüm çıktığında ve birkaç eklenti güncellendiğinde biz de geçiş yaparak forumda köklü bir değişim yapmış olacağız.

Bu sürümü tüm katılımcı arkadaşların test etmesinde fayda var. Konu açarak profil mesajları ve avatar değişimi gibi konularda yenilikleri test ederek görmek mümkün...

Beta 1 testi için şu linki ziyaret edebilirsiniz.

Kısıtlı mod yetkisiyle test etmek isterseniz: Kullanıcı adı: Test ve Şifre: ab1234 ile giriş yapıp konu ekleyebilir, cep telefonu uyumunu test edebilirsiniz.

Bu sürümde hem profil mesajlarında hem forumdaki içeriklerde cep telefonlarındaki emojileri kullanabilirsiniz. Bu özelliğin çok sevileceğini umuyorum çünkü bir çok üyemiz forumu cep telefonu ile ziyaret ediyor.

Test sırasında rastladığınız çeviri yapılmamış cümleler veya çevirideki eksiklikleri bildirirseniz sevinirim. Çünkü tarzanca bir ingilizceye sahibim, gerçi konuşma diline yabancı olsamda programlama diline baya hakimim. :D

Bu konu altında forumdaki yenilikleri tanıtacağız. Dolayısıyla yeni sürüme terfi ettiğimizde forumda hiç yabancılık çekmeden yeni özellikleri kullanıyor olacağız.

Şimdilik yenilik konusunda sadece cep telefonları emojilerinin kullanımı hakkında bilgi verdik... Sırasıyla tüm yenilikler bu başlık altında yakın gelecekte. :D

Selim C.

Selim Selimovic
Dediğim emojilerde ayrı bi başlık altında gelse hoş olabilirdi hocam. :/

Ama tabii site sizin, orasına karışamam. :)

Üyenin adının üstüne gelince çıkan ufak bilgi penceresi oldukça hoş olmuş.

Ek olarak bi sayfada 10+ mesaj görüntülemek de güzel olmuş. Bu sayı ayarlanabiliyor mu? Yoksa sonsuz mesaj mı?

Bi de yaptığım şey için kızmazsanız sevinirim. Sadece denemek istedim. :D

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Dediğim emojilerde ayrı bi başlık altında gelse hoş olabilirdi hocam. :/

Ama tabii site sizin, orasına karışamam. :)

Üyenin adının üstüne gelince çıkan ufak bilgi penceresi oldukça hoş olmuş.

Ek olarak bi sayfada 10+ mesaj görüntülemek de güzel olmuş. Bu sayı ayarlanabiliyor mu? Yoksa sonsuz mesaj mı?

Bi de yaptığım şey için kızmazsanız sevinirim. Sadece denemek istedim. :D
amaç mobilden girenler için kendi panelindekileri kullanıp forumda gözükmesi.
Temel emojileri koymuş sanırım sadece. Bizler kendi telefonumuzdan istediğimiz emojiyi kullanabiliriz nasıl olsa gözükecek :D Senin demek istediğin mobildeki gibi ayrı ayrı konulması sanırım oda çok yer kaplar diye temel olanları koymuş sanırım .

Selim C.

Selim Selimovic
Yok hocam ben daha evvelden söylemiştim hocama zaten. :D

Birkaç istekte bulunmuştum da kendisinden. Ondan bahsettim orada. :)

Bi yandan oraya koymuş olduğu emojiler olsun, bir yandanda benim dediklerim olsun.

Ama zorlayamam da tabii. Estetik olarak kaygı duyuyorsa sıkıntı değil yani. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
O emojileri ekleyeceğim, yeni sürüme geçişimiz epeyce zaman alacak elbette. Yeni altyapıda da emojileri gruplandırırız hiç sorun olmaz ama kullanımı çok düşecektir cep emojileri aktif olduğu için.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında XF 2 kararlı sürüm yayınlandı ancak eklentilerle ilgili güncellemeler tam olarak hazır olmadığı için geçiş yapmadık arkadaşlar. Sömestr tatilinde rahat şekilde geçeriz diye düşünüyorum :)

Sohbeti denemek için hemen sayfamıza girip kullanıcı adınızla giriş yapınız. :)

Özellikle çok gelişmiş bir sohbet eklentisi ile geliyoruz yeni sürümde. Sohbetin birkaç özelliğinden bahsedeyim.

* Sohbet alanında özel görüşme yapabilme. (belirlenen gruprakilerle)
* Sohbeti forumun istediğiniz alanında görünecek şekilde ayarlayabilme. (alta, üstte, veya her sayfada görünecek şekilde kendinize göre yerini belirleyebilirsiniz)
* Otomatik cevaplar görebilme.
* Üyelerin sohbete girip çıktığını bildirim halinde alma.
* Yazdıklarınızı kolaylıkla şekillendirebilme.
* Sohbet seslerini aktif veya pasif etme.
* Sohbet bildirimleri açıp kapayabilme.
* üzerindeki hareketli resimleri kod ve etiketle ekleyebilme. Örn: /gif go yazarsanız alttaki resmi çağırmış olursunuz.
ezgif-5-0ead536e28.gif

ve daha birçok özellik...

Şu an itibariyle Link gizleme, benzer konular, sohbet gibi birkaç eklenti hazır halde. Bir kaç extra özellikte mevcut.

Şu özellikler henüz hazır değil.

* Banka ve CTL özelliği. (bu özellik epeyce gölgede kalmış gibi kullanmayabiliriz)
* CTL harcamaları için market. (Banka aktif değilse bu anlam taşımıyor zaten)
* Günlük, haftalık ve aylık üye istatistikleri. (forum anasayfamızda üst alanda kullandığımız alan)
* Ruh hali. (pek kullanılan bir özellik değil)

Bunlar önemli değil geçelim artık derseniz erken geçişte yapabibliriz. :)