• Merhaba Ziyaretçi.
    "HAYVANLAR" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmaya davet ediyoruz...
  • Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

WordPress'ten Blogger'a geçiş yapmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çeşitlik nedenlerle WordPress sitenizi Blogger hesabınıza aktarmak isteyebilirsiniz. Bu konuda yapılabilecek olan ayarlamalar anlatılacak.

Hemen belirtelim ki aktarım işlemi bittikten sonra kalıcı bağlantı, 301 yönlendirme, resimlerin düzenlenmesi için işlemler yapmanız hit kaybı açısından önemlidir. Bu konuda sadece içeriğin WordPress içeriğinin (sayfalar ve yazılar) aktarımı anlatılmaktadır.

* Öncelikle WordPress panelinizden sitenizin tüm içerinin dışarı aktarın.
Wordpress site içeriğini dışa aktarmaDaha sonra BURAYA tıklayın ve dışa aktardığınız wordpress uyumlu .xml dosyasını Blogger için uyumlu hale getirin. "Dosya Seç" butonuna tıklayıp dışa aktardığınız xml dosyasını yükleyin, birkaç dakika sonra uyumlu hale getirilmiş olan yeni xml dosya indirme linki ekranda belirecektir.
74339Daha sonra oluşturduğunuz Blogger yönetim alanına gelin:

Ayarlar > Diğer > İçeriği içe aktar bölümüne tıklayıp WordPress panelinden dışa aktarıp dönüştürme işlemi yaptığınız .xml dosyasını gösterip yükleme butonuna tıklayın.
blogger xml dosyasını içe aktarmaArtık yazılarınız blogger hesabınıza aktarıldı... Ancak resimler kalıcı bağlantılar vs bunların ayrı ayrı ayarlanması gerekiyor.
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
sherry WebMaster Bölümü 0
Benzer konular
Blogger'a Sitemap Eklemek
Top