• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Wordpress - Düzgün Çalışan İletişim Formu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Wordpress için iletişim formu olan pluginlerin çoğu sorunlu. Ancak bu eklentiyi WP'nin son sürümünde test ettim sorunsuz çalışıyor. Üstelik Türkçe karakter konusunda sorun yaratmıyor.

Eklenti Adı: Contact Form 7

Eklentinin bazı özellikleri:

Kolay kurulum,
İletişim mesajının bir kopyasını kendi e-posta adresine gönderebilme, (seçenekli)
Botlara engel olmak için küçük bir toplama işlemi sorusu sorma, (seçenekli)
Panelden tüm ayarların kolaylıkla yapılabimesi...

1zwkqps.png

Kurulum:

Eklenti klasörünü plugin klasörüne kopyalayıp panelde aktif edin.
Ayarlar klasöründen gerekli ayarları yapın.
İletişim başlıklı yeni bir sayfa oluşturun ve içerisine alttaki metni aynen girip kaydedin. İşlem bu kadar.
Kod:
[wpcf]

Not: İletişim adresi olarak belirttiğiniz adrese iletişim formunu kullanan ziyaretçinin sitenizdeki aktiviteleri de mesaja ekleniyor. Bu da güzel bir özellik.

19751h.png

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
eklentiyi nerden indirebilirim ?
İletişim formu eklentisinden bu kadar bahsedip eklenti adını umutmuş olmam hakikaten enteresan olmuş hocam. Şimdi konuya ekledim.

Eklentinin Adı: Contact Form 7
Güncel Son Sürüm: 2.4.2

[ ]

Eklentinin sayfasını ziyaret etmek isterseniz alttaki adresten ulaşabilirsiniz.

byfrudo

Üyecik
merhaba, öncelikle yazı için tşkler.benim bu eklentiyle bir sorunum var.Siteme bu eklenti sayesinde bir form ekledim.Forumda dosya ekle bölümü var ayrıca konu başlığı,iletişim adresi,tlf vs zorunlu alanlar var.Fakat bana e-mail geldiğinde bunların hiçbirini göremiyorum.sadece düzyazı şeklinde yazılan yazı geliyor.Bu sorunu nasıl halledebilirim.Lütfen yardımcı olun.şimdiden tşk ler