• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Winrar İle Parçalı Sıkıştırma (Partlara Bölme) Yapmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Winrar yeni sürümlerinde dil seçeneklerinde Türkçeyi de eklediği için anlatımı Türkçe yapıyorum.

Winrar programı ile büyük boyutlu dosyaları istediğiniz boyutta sıkıştırarak dosyalara bölmek çok kolay. Bunun için yapmanız gerekenler:

1. Bölerek sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasöre terst klik yapın ve "Arşive ekle..." seçeneğine tıklayın. (Menü sizde sağdaki ekranda görünebilir)
Winrar_1.png

Örnek olarak ben 7 GB'a yakın olan Rad Studio dosyalarını 3 GB boyutlarında parçalara bölmek istiyorum. (Harici HDD ler 5 GB tan büyük dosyaları kabul etmiyor. Bu şekilde harici depolama aygıtlarına dosyaları gönderebilirsiniz)
Winrar_2.png

Dosyalarımız oluştuğunda aşağıdaki şekilde bize gösteriliyor.

Winrar_3.png

Not: Partlara bölünmüş bu dosyaları açmak için herhangi bir sıkıştırılmış dosyanın (tercihen ilk dosya) üzerine ters klip yapıp "Dosyaları Çıkar" seçeneğine tıklamanız yeterli. Diğer dosyalardaki içerikle birleştirilerek dosyalarınız ilk haline dönüştürülecektir...