Windows Tabletler 2019'da Iki Kat Artacak!

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Yeni bir rapora göre Windows tabanlı bu cihazlar, 2019 yılı ile birlikte önemli bir ivme kazanacak!


Apple etiketli iPad, tabletlerin kralı olarak lanse edilse de Android OEM çeşitliliği sayesinde hala piyasanın hakimi durumunda. Strategy Analytics'e göre Microsoft'un Windows platformu 2019 yılına kadar pastadan daha büyük bir dilim kapacak gibi görünüyor.

Araştırma şirketinin son raporuna göre şu anda iOS tablet pazarının yüzde 22'sine, Android ise yüzde 68'lik bir kısmına hükmediyor. Bu da Windows'un sadece pazarın yüzde 10'u gibi çok küçük bir dilimine sahip olduğunu gösteriyor.

QDe2aq8.jpg


Raporda, Windows tabanlı tablet sevkiyatında bir önceki yıla oranla 58'lik bir artış gerçekleştiği yer alıyor. Strategy Analytics bu bağlamda, Windows'un 2019 yılı itibariyle tablet pazarının yüzde 18'lik dilimine sahip olacağını düşünüyor. Ancak pazar payındaki bu artış iOS'tan ziyade Android'in aleyhine olacak gibi görünüyor.

Şirket 2019 yılında, tablet piyasasında iOS'un yüzde 23, Android'in yüzde 59, Windows'un ise yüzde 18'lik bir paya sahip olacağını öngörüyor. Elbette bunun mümkün olup olmayacağını göreceğiz ancak Surface Pro 4 gibi cihazlarla birlikte çekişmenin daha adil hale gelmesi, bunun mümkün olabileceğini gösteriyor.
 
Top