Windows 10 Püfleri Ve Bulamadıklarınız

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10 piyasaya çıkalı çok olmasa da önizleme sürümünden itibaren kullanıcıların büyük bölümü Windows 10'a geçti bile. Yeni bir işletim sistemi olması nedeniyle birçok kullanıcı da tam verimle kullanamayor bu yeni işletim sistemini.

Kullanıcı değiştirme ekranı eski işletim sistemlerindeki gibi değil. Kullanıcı değiştirme ekranına Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında merak edilenler ve bulamadıklarınızdaki birçok alana erişimi ekranınızın sağ alt tarafında bulunan “Hızlı İşlem Merkezi” size birçok konuda destek olacaktır.
  • Buradan isterseniz bilgisayarınızı tablet moduna alarak, eğer dokunmatik bir ekrana sahipseniz daha kolaylıkla kullanım sağlayabilirsiniz.
    q35apeO.png

  • Bağlan diyerek örneğin, akıllı televizyonunuz ile Wi-Fi üzerinden iletişim kurup ekranınızı yansıtabilirsiniz.
  • Not kısmı ile oldukça hızlı bir şekilde OneNote’a geçiş yapıp notlar alabilirsiniz
  • VPN ile yasak sitelere giriş için ya da erişim kısıtlama için gerekli işlemleri yapabilirsiniz.
  • Wi-Fi, Bluetooth, ekran parlaklığı, uçak modu gibi alanlara erişim direk bu kısımdan sağlayabilirsiniz
  • Pil tasarrufu ile ilgili bir kısımda bulunmakta, bu kısım cihazınız fişe takılı olmadığı zaman aktif olur ve bir takim alt ayarlamalarla size daha uzun kullanım sağlar
  • Ve son olarak “Sessiz Saatler” olarak Türkçeye çevrilmiş bir aksiyon bulunuyor. Buna tıkladığınızda “Hızlı İşlem Merkezi” bildirimlerini görmüyorsunuz.
Bulamadıklarımız ve anında bulabildiklerimiz adına Windows 10 eksisinden çok artılarla dolu bir işletim sistemi diyebiliriz. En önemli bulamadıklarımız noktasında Başlat tuşu bizim için en huzurlu yeniliklerin başında yer alıyor. Umarım bu püf noktaları ve bilgilendirmeler sizin daha akıcı Windows 10 deneyiminiz için yardımcı olur. İyi seyirler.
 
Top