• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Otomatik Güncellemelerini Kapatmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10 yeni bir işletim sistemi ve aşırı düzeyde güncellemeler yayınlanıyor. Zorunlu olarak yüklenen ve internet bağlantınızı sömüren Windows 10 güncellemelerinin nasıl kapatılacağını öğrenelim.

hvGA8NH.png

Windows 10'dan önceki sürümlerde güncellemeleri alma şeklini kendimiz belirleyebilirken Windows 10 ile birlikte artık güncellemeler zorunlu olmuş durumda. İndirilmesini geciktirebilirsiniz fakat yüklemek zorundasınız. Özellikle kotalı internet kullanımında sizi sıkıntıya sokabilecek, farkında olmadan internet bağlantı hızınızı yerlerde süründürecek güncellemeleri kapatmak çok kolay.

Yabancı sitelerde internet bağlantı şeklini tarifeli bağlantı olarak ayarlayarak Windows 10 güncellemelerinden kurtulma yöntemi verilmiş. Benim anlatacağım yöntem Windows Update servisini devre dışı bırakmak şeklinde. Bunun için;

* Masaüstünde sol alt kısımdaki Windows logosuna sağ tıklayın ve Bilgisayar Yönetimi seçeneğine tıklayın.
* Hizmetler ve Uygulamalar ağacı altındaki Hizmetler bağlantısına tıklayın.
* Ardından sağ bölmedeki hizmetler listesinde Windows Update öğesini bulun ve çift tıklayarak açın.
* Başlangıç türü kısmındaki Elle veya Otomatik seçeneğini Devre Dışı olarak değiştirin ve servisi durdurarak Tamam düğmesine tıklayın.

Hepsi bu kadar. Artık Windows 10 güncellemeleri ne denetleyecek ne de sizden habersiz indirip kuracak.

Dilediğiniz zaman bu ayarı aynı yolu izleyerek tekrar aktif etmeniz de mümkün. Bu değişikliğin bilgisayarınızda hiçbir soruna yol açmayacağından emin olabilirsiniz.
 
Top