Windows 10 Home Otomatik Güncellemeleri Kapatmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10 Pro sürümünde otomatik güncellemeleri erteleme özelliği aktifken, her nedense Windows 10 Home sürümünde otomatik güncellemeler kapatılamıyor.

Benim gibi telefonu sık sık modem olarak kullanıyor ve telefonunuzda tanımlı internet paketi üzerinden Windows 10 Home sürümü bir laptoptan internet bağlantısı yapıyorsanız hiç farketmeden otomatik güncellemeler bir anda internet paketinizi bitirebilir. (Yaşandı. :) )

Windows 10 Home sürümünde internet bağlantınızı "Tarifeli Bağlantı" olarak ayarlamanız yeterli. Sadece 15 saniyenizi alan bu özelliği aşağıdaki şekilde aktif edebilirsiniz.

Not: İnternet bağlantınız aktif olmalı...

* Sol alttaki arama logosuna tıklayıp Ayarlar yazın ve Ayarlar penceresini aşağıdaki şekilde aktif edip "Ağ ve İnternet" bölümüne tıklayın.
qfMiJNS.png* Aşağıdaki ekran görüntüsünde göründüğü şekilde "Gelişmiş Seçenekler" alanına tıklayın.
GYDWeS6.png* Buradan "Tarifeli bağlantı olarak ayarla" yazan ifadenin altındaki butonu kaydırarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi açık hale gtirin.
iNNLoem.pngİşlem bu kadar. Her seferinde bu işlemi yapmanız gerekmez. Siz değiştirmediğiniz sürece otomatik güncelleme dosyaları yüklenmez ve izniniz dışında internet paketiniz sömürülmemiş olur.

Diğer bir seçenek için BURAYA tıklayınız...
 
Top