• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma - Ekleme

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Elbette bilgisayarınızın her seferinde şifre sorması güvenlik açısından güzel bir özellik ancak ev kullanıcısı iseniz ve gözlerden uzak olma gereği de duymuyorsanız her defasında şifre girmek veya PIN kodunu yazmak durumunda kalmak can sıkabiliyor. Bu noktada rehberimizdeki adımları takip ederek Windows 10'un açılış şifresi sorma ekranını kaldırmanız mümkün.

Klavyeden Win + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyoruz ve "control userpasswords2" veya "netplwiz" komutlarından dilediğimizi yazıyoruz. İki komutta Kullanıcı Hesapları ekranını açıyor.
Windows 10 açılış şifresini kaldırma
Windows 10 açılış şifresini kaldırmaKullanıcı Hesapları penceresinde "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." uyarısının yanındaki tiki kaldırıyor ve Tamam’a tıklıyoruz. Sizde birden fazla kullanıcı çıkabilir. Siz hangisinin açılış şifresini kaldırmak istiyorsanız onu seçin.
74461Otomatik oturum aç alanında kullanıcı adımız yazılı geldiğinden sadece hesabımızın parolasını giriyoruz. Tamam’a tıklayıp onaylıyoruz.
74462Artık Windows 10’un açılışında şifre girmeniz gerekmeyecek; şifre ekranı yerine direkt masaüstünüz karşınıza çıkacak.


Not: Eğer tekrar şifre sormasını istiyorsanız aynı şekilde giriş yapıp aşağıdaki resimde kaldırdığınız tiki tekrar aktif etmeniz yeterli.
74461
 

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Süpermis acaba zamanla Google yerini Cerezarayici motoruna birakabilirmi her bilgiyi buradan aldiktan sonra googla ne gerek var dimi:)
 
Top