Windows 10 Geçişinde Sorun Yok

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'a güncellemeler devam ediyor. Yapılan bir araştırmada, kullanıcıların yarısından fazlasının Windows 10'a geçişte sorun yaşamadığı ortaya çıktı.

KLiQyvP.jpg

Microsoft'un Temmuz ayı sonunda kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10'a geçiş devam ediyor. Birçok kullanıcı çoktan yeni işletim sistemine güncelleme yaptı, birçok kullanıcı da yapmak için sırada bekliyor. Yapılan kapsamlı bir okuyucu araştırması kullanıcıların yeni işletim sistemine geçerken genellikle bir sorun yaşamadığını ortaya koyuyor.

Yarıdan fazlası sorunsuz güncelledi
5227 kişinin katıldığı oylamada katılımcıların yarısından fazlası, Windows 10'a kusursuz bir şekilde yükseltme yapabildiğini belirtiyor. Yükseltmede herhangi bir problem yaşamayan kullanıcıların oranı yüzde 53.3 olarak belirlenmiş. Yüzde 24.2'lik bir kullanıcı kitlesi ise, bazı çözümlenebilir problemlerle birlikte güncellemeyi başarılı olarak gerçekleştirebildiğini ifade etmiş durumda. Bu iki oranı bir araya getirdiğimizde yaklaşık her 4 kullanıcıdan 3'ünün Windows 10 yükseltmesini sorunsuz ya da çözümlenebilir sorunlarla birlikte başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği söylenebilir.

Başarısız yükseltme oranı düşük
Yüzde 25'in biraz altındaki kullanıcı kitlesi ise yükseltmede sorun yaşayanlardan ya da henüz güncelleme almayanlardan oluşuyor. Yaklaşık yüzde 10'luk bir kesim henüz güncellemeyi hiç almamış durumda. Yüzde 7.8 oranında kullanıcı Windows 7 ve 8.1'e döndüğünü belirtirken, yüzde 4.6'lık bir kitle ise hatalar nedeniyle güncelleme yapamadığını belirtiyor. Windows 10 güncellemesi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.