Windows 10 Dan Win 7 Ye Dönüş

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer yükseltme yaptıysan çok kolay. 1 ay boyunca geri dönüş için Windows 10 dosyaları yedekliyor. 1 ay içinde dönmezsen artık dönüş yok. Bu işlem Vindows 7 ve 8 işletim sistemi için geçerli.

Ama temiz kurulum yaptıysan maalesef formatla geri dönebilirsin.

Eğer yükseltme yaptıysan şu adımları izle.

Geri dönüş işleminize başlamak için Windows 10 masaüstünde sağ altta bulunan "Hızlı İşlem Merkezini" açıp Tüm Ayarlar sekmesinden Güncelleştirme ve Güvenlik ikonunu seçin.

15cdm6a.jpg

Karşınıza çıkacak olan yeni pencereden önce "Kurtarma" seçeneğini seçin ve oradan Önceki Sürüme Geri Dön başlığı altında bulunan Başlarken butonuna tıklayın.

be67n9.jpg

Sonrasında karşına gelecek yönergelerde bir anket var, ilgili seçeneği işaretleyin ver ileri butonuna tıklayın.

Artık downgrade yapmış oldun. Yani eski Windows sürümün karşında...

Tekrarlıyorum bu işlek sadece yükseltme yaptıysan geçerli.

Beyfendi

Kaf Kef
Özel üye
sürücüleri çalışmıyor kamera filan açılmıyor expoler kulanılmıyor adobe flas yüklüyorum oyunlar açılmıyor ve şuanda 7 ye geri yükledim vifi ve kabloluya bağlanamıyorum canımı sıktı anlayacağın program :( @Papatya

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben iki tane Toshiba Stalletite laptopa sıfır kurulum yaptım @Beyfendi . Önce yükselterek tabi.

Birinde Win 8.1 yüklü dokunmatik ekranlı 1 yılık laptop. 8 GB ramli ve i5 işlemci. Bunda TouchPad ve FN tuş bileşeninde sorun oldu. Bunları da hemen Toshibanın sitesinden yükledim sorun yok inanılmaz güzel oldu. Açılış yaklaşık 12 saniye ve çalışmayan program yok.

Diğer laptop 5 yıllık Toshiba Stalletite, i5 işlemcili 4 GB ram. Windows 7 yüklü idi. 2 gün önce geçiş yaptım sıfır kurulum.

Tek bir sürücüde sorun yok. Üzerine çok eski olan Office 2003 yükledim. Xp döneminde kalma kendi yazdığım programları da ekledim. Bana mısı ndemiyor harika şekilde sorunsuz ve açılış 15 saniye civarında.

Özetle kesinlikle Windows 10 a geçilmesi gerekir diye düşünüyorum. Her ki laptopta Windows 10 Home sürümü kullanıyorum. Zaten bu konuda eski işletim sisteminize uygun şekilde yüklemek gerekiyor. Neydi o açılıştaki 1 dakikayı aşan kasılma süreleri. Dünya varmış :)

Hem görsellik, hem stabilite, hemde başlat menusu yenilikleri ile ayarlarla ilgili hızlı ulaşımlar süper olmuş.

Beyfendi

Kaf Kef
Özel üye
Ben iki tane Toshiba Stalletite laptopa sıfır kurulum yaptım @Beyfendi . Önce yükselterek tabi.

Birinde Win 8.1 yüklü dokunmatik ekranlı 1 yılık laptop. 8 GB ramli ve i5 işlemci. Bunda TouchPad ve FN tuş bileşeninde sorun oldu. Bunları da hemen Toshibanın sitesinden yükledim sorun yok inanılmaz güzel oldu. Açılış yaklaşık 12 saniye ve çalışmayan program yok.

Diğer laptop 5 yıllık Toshiba Stalletite, i5 işlemcili 4 GB ram. Windows 7 yüklü idi. 2 gün önce geçiş yaptım sıfır kurulum.

Tek bir sürücüde sorun yok. Üzerine çok eski olan Office 2003 yükledim. Xp döneminde kalma kendi yazdığım programları da ekledim. Bana mısı ndemiyor harika şekilde sorunsuz ve açılış 15 saniye civarında.

Özetle kesinlikle Windows 10 a geçilmesi gerekir diye düşünüyorum. Her ki laptopta Windows 10 Home sürümü kullanıyorum. Zaten bu konuda eski işletim sisteminize uygun şekilde yüklemek gerekiyor. Neydi o açılıştaki 1 dakikayı aşan kasılma süreleri. Dünya varmış :)

Hem görsellik, hem stabilite, hemde başlat menusu yenilikleri ile ayarlarla ilgili hızlı ulaşımlar süper olmuş.
abi şimdi güzelde bazı uygulamaları açmıyor mesela onları nasıl ayarlıcaz youcam kamera olsun vb bazı şeyler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Uygun sürücüleri yükleyebilirsin. Üretici firmanın sitesinden Win 10 için sürücü yayınlayıp yayınlanmadığına bakabilirsin. Başka hangi program çalışmıyor?

Beyfendi

Kaf Kef
Özel üye
@YoRuMSuZ şuanlık bunlar çalışmıyor şahin abi başka bişeyi varmı bilemem çözmeye çalışıyorum programları zaten belirli bişeyden sonra otomatik sürücüleri güncellerler.