• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Windows 10 'da Dns Ayarlarını Değiştirmek

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10 dağıtımı henüz yeni olmasına rağmen oldukça fazla kullanıcı tarafından indirildi ve kullanılmakta. Bu kadar yasakçı bir ülke olmamız nedeniyle Windows 10 DNS değiştirme işlemi de ülkemiz kullanıcıları için elzem bir durum.

Windows 10 işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1-) Sağ alt köşedeki Bağlantı simgesine ters tıklayıp "Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç" satırını tıklayın.
72839

2-) Açılan pencerede Bağlantılar satırının önündeki isimlendirdiğiniz bağlantıya tıklayın.
72840

3-) Bağlantı ayarları ile ilgili küçük pencere açılacaktır. Buradan "Özellikler" e tıklayın.
72841

4-) Yeni pencerede "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" satırına çift tıklayın veya seçili hale getirip "Özellikler" butonuna tıklayın.
72842

5-) Artık DNS değişim ekranına ulaştınız. Bu bölümde alt bölümde bulunan "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneğini aktif edip DNS kutucuklarına tercih ettiğiniz DNS adreslerini yazabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki google DNS adresleri birçok siteye girişte sorunsuzdur. :)
72843

* * * * *

Diğer İşletim Sistemlerinde DNS değiştirmek için aşağıdaki linkleri kullanınız.

Windows Xp'de DNS değiştirme:
Dns ayarlarını değiştirmek

Windows 7'de DNS değiştirme:
Win 7'de Dns Ayarlarını Değiştirmek - Resimli Anlatım

Windows 8 ve 8.1'de DNS değiştirme:
Win 8'de Dns Ayarlarını Değiştirmek - Resimli Anlatım

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yandex DNS ayarları ile güvenli internet vaadediyor. Standart, Güvenli ve Aile başlıkları ile sunulan DNS ler şu şekilde.

Standart DNS
77.88.8.8
77.88.8.1
Hızlı ve güvenli DNS

Güvenli DNS
77.88.8.88
77.88.8.2
Sahte ve zararlı site olmadan

Aile DNS
77.88.8.7
77.88.8.3
Yetişkinler için siteler olmadan

Siz de ihtiyacınıza göre yukarıdaki DNS adreslerinden birini kullanabilirsiniz.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
eskiden cok ugrasiyordum artik cocuklar yapiyor amaCerezforum dan cok baktim ögrendimm iyiki cerezforum var insaninbildigi yer olunca birde hersec tam incesi ile anlatilinca yapmak ayarlamak daha kolay oluyorr