WhatsApp Alternatifi Uygulama Signal, En Fazla İndirilen Uygulama Oldu

testtesttest


Facebook'un WhatsApp verilerini paylaşmayı zorunlu kılmasının ardından alternatif uygulamalara hücum eden kullanıcılar, Signal ve diğer alternatif mesajlaşma uygulamalarını App Store ve Play Store'da en fazla indirilen uygulamalar listesinin zirvesine taşıdılar.


Facebook’un kullanıcılara yeni bir WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi sunması ve kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’ı kullanamayacağını açıklaması, kişisel verilerin gizliliğini savunan milyonlarca kullanıcıyı ayağa kaldırmıştı. Dünya çapında “DeleteWhatsApp” benzeri pek çok kampanya başlatılırken; bu durum en çok rakip mesajlaşma uygulamalarına yaramış gibi görünüyor.


Signal Foundation tarafından yayınlanan açık kaynaklı bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Signal, an itibarıyla pek çok ülke ve bölgenin hem App Store hem de Play Store mağazalarında yakın zamanda en çok indirilen uygulama haline gelmiş durumda. Telegram, BiPgibi alternatif mesajlaşma uygulamaları da en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor.

App Store ve Play Store'da WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları zirveye oynuyor​

ios android uygulama mağazasıÖzellikle ABD, İngiltere, Almanya, Fransa gibi kişisel verilerin gizliliği konusunda ekstra hassasiyet gösteren ülkelerin iOS ve Android uygulama mağazalarında baktığımızda Signal ve Telegram, ilk iki sırada yer alıyor. Özellikle Signal, ilk sırada yer almadığı ülkelerde dahi en çok indirilen üç uygulamadan biri olmayı başarmış durumda.

Alıntı
 

Masaru

Özel Üye
Özel üye

testtesttest

artieksitablowhatsapp.jpeg


Şuan en sağlamı Signal gibi duruyor. Veri kaydı yok.

Watsap abrupa birliğ ülkelerine bunu dayatamayıp bize dayatması onu boykot etmemize yeter.
Watsap Facebook İnstegram geri adım atmaz ise ayın 7 sinde hepsini sileceğim.
Hem haber hemde forum sitelerimdende paylaşım linklerini ve aktarımları sonlandıracağım...

Bu bir boykot meselesidir...
 
Top