• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Web tasarım nasıl yapılır

yesim434

Özel Üye
Özel üye
Web tasarım işinde tecrübe kesinlikle çok önemlidir. Sonuçta her işte tecrübe önemlidir. Ama bu işte çok daha fazla önemlidir. Web tasarımda yanlış yapa yapa öğrenirsiniz. Tabi ki bu yanlışları başlangıçta yapacaksınız. Bu yanlışları düzeltmek için internet aleminde bir çok webmaster sitesi bulunmaktadır. Webmaster siteleri sayesinde bu yaptığınız yanlışları rahatlıkla düzeltebilirsiniz. Gelelim web tasarım yapabilmek için nelere ihtiyacımız olacağına.


web tasarım

- İlk olarak elimizde bir alan adı olmalıdır. Alan adı dediğimiz tarayıcıların çubuğuna yazdığımız isimlerdir. Alan adları web tasarımda en önemli etkenlerden birisidir. Akılda kalıcı ve sağlam alan adları siteler için çok idealdir. Alan adı seçiminizi iyi düşünerek yapmanızı öneriyoruz.
- İkinci etmen sunucu olacaktır. İnternet ortamında bir çok sunucu satan firma bulunmaktadır. Bu firmalardan birisiyle çalışmalısınız. Tabi ki her firma kaliteli hizmet vermemektedir. Bunun içinde iyi bir araştırma yapmanız gereklidir. İnternet ortamında bir çok webmaster forumu bulunmaktadır. Bu forumları gezerek hangi firmanın kaliteli hizmet verdiğini öğrenebilirsiniz.
- Sonraki işleminiz sitenizi kurmak olacaktır. Tabi ki bu işe yeni başladığınız için kodlama yapmanız mümkün değildir. Bunun için sizlere hazır scriptleri öneriyoruz. İnternet ortamında bir çok bedava kullanabileceğiniz hazır scriptler mevcuttur. Sizlere bu konuda wordpress alt yapısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. En kolay kullanıma sahip ve sağlam alt yapılı bir sistemdir. Aynı zamanda üzerine farklı tasarımlar entegre edebileceğiniz sayılı yazılımlardan birisidir.

Dediğimiz gibi web tasarım işine girmeden önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Zaman içerisinde istediğiniz seviyelere ulaşacağınızı garanti ediyoruz. Siz sadece sabredin ve işinizi en doğru şekilde yapmaya çalışın.
 
Top